Uber, ‘uçan taksi’ için 3 şehir belirledi

Uluslararası taksi şirketi Uber, dünyadaki ilk 'uçan taksi’ uygulaması için seçilen pilot şehirlerin Melbourne, Dallas ve Los Angeles kentleri olduğunu ilan etti.

Uber, ‘uçan taksi’ için 3 şehir belirledi

Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Asya Uber Bölge Müdürü Susan Anderson, Avustralya’nın Melbourne, ABD'nin Dallas ve Los Angeles'in ‘uçan taksi’ (Uber Air) uygulamasında pilot kentler olarak seçildiğini, Melbourne’deki test uçuşlarının 2020’de, ticari uçuşların ise 2023 yılında başlayacağını açıkladı.

Uber sürücülerinden protesto: Sistem kapandı, borçlar ve cezalar kaldı

Avustralya pazarına girdikleri 2012 yılından bu yana taşıdıkları 3,8 milyondan fazla yolcunun, ülkede Uber’in benimsendiğini gösterdiğini ifade eden Anderson, uygulamanın Melbourne’ün ardından yakın bir zamanda ülkenin diğer şehirlerinde de başlatılacağını bildirdi.

Federal ve eyalet hükümetlerinden önemli oranda destek gördüklerini vurgulayan Anderson, "Avustralya hükümetleri ulaşım ve gelecekteki taşımacılık teknolojisine, ileriye dönük bir yaklaşımda bulunmuştur. Bu, benzersiz demografik ve coğrafi faktörlerin yenilik ve teknoloji kültürüyle birleştiğinde, Melbourne'ü Uber Air için mükemmel bir üçüncü pilot şehir yapıyor" ifadelerini kullandı.

Dikey kalkış ve iniş teknolojisinin kullanıldığı küçük ve elektrikli uçaklarla başlatılması planlanan uygulamada, ilk etapta havaalanları, otoparkların çatıları ve mevcut helikopter pistlerinin kullanılması öngörülüyor.

Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi (CASA) tarafından 29 Aralık 2018'de yapılan açıklamada, "uçan taksi" uygulamasının oldukça güvenli ve uygulanabilir bir çözüm olduğunu ifade edilerek sistemin başlatılması için herhangi bir engelin bulunmadığı belirtilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
.Adamlar neler yapıyor,bizimkiler bir İstanbul seçimi yapamadı.Çağ atlıcaz(
BAŞKALARI UÇAN TAKSİ YAPAR BİZ BÖN BÖN BAKARIZ , SONRADA DÜNYA BİZİ KISKANIYORLAR DERİZ. YAZIK ÇOK YAZIK 10 SEN ÖNCEKİ SEÇİM AFİŞLERİNİ HATIRLIYORUM DA YERLİ YOLCU UÇAKLARIMIZ GÖKLERDEYDİ , HESAPTA HALA İNEMEDİLER BİR TÜRLÜ YERE. ARAPLARA , TURİSTLERE HİZMET SEKTÖRÜNDE VARIZ AMA AĞIR SANAYİDE , NANO, UZAY TEKNOLOJİLERİNDE YOKUZ. HALA YURTDIŞIN DAN ALINAN PARÇALARIN MONTAJINI ,BİRLEŞTİRMESİNİ YAPARAK YERLİ ÜRETİM DEYİP HALKI KANDIRIYORUZ. Bİ ARAŞTIRIN BAKALIM ELEKTRONİK ÇİP HANGİ ŞEHRİMİZDE ÜRETİLİTOR YADA ÇİP ÜRETEN BİR FABRİKAMIZ MI VAR ACABA ? YURTDIŞINDAN GETİRİP PARÇALARI BİRLEŞTİRİYORUZ.
Akın var Güneşe Akın...Güneşin fethi yakın...!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler