SPOR

UEFA'dan Beşiktaş ve Trabzonspor kararı

UEFA, Beşiktaş'ın Finansal Fair-Play konusunda yaptığı anlaşmaya uyduğunu ve siyah-beyazlılar için takip periyodunun sona erdiğini açıkladı. Trabzonspor'un ise 2016'da yaptığı anlaşmaya uymadığı ve bir üst kurula sevk edildiği kaydedildi.

UEFA'dan Beşiktaş ve Trabzonspor kararı

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), yapılan anlaşma çerçevesinde finansal fair play kurallarına uyduğu gerekçesiyle Beşiktaş'ı takip dönemini sona erdirirken, kurallara uymayan Trabzonspor'u ise üst kuruluna sevk etti.

UEFA'dan yapılan açıklamada, CFCB'nin araştırma komisyonu tarafından 2015'in mayıs ayında finansal fair play konusunda anlaşma yapılan Beşiktaş'ın, kurallara uygun hareket ettiğinin tespit edildiği ve takip döneminin sona erdirildiği belirtildi.

Aynı gerekçeyle İtalya temsilcisi Inter ile Kazakistan ekibi Astana'nın da takip dönemi sona ererken, 2016'ın mayıs ayında yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Trabzonspor'un dosyası, CFCB'nin yargı komisyonuna sevk edildi. Açıklamada, bordo-mavili kulübün, kural ihlallerini bu sezon gerçekleştirdiği de vurgulandı.

ÖNDER BÜLBÜLOĞLU: BİR ÜMİT VAR
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, daha önceki dönemde finansal fair play konusunda anlaşmaya uymayan bordo-mavili kulübün ceza kuruluna sevk edildiğini belirterek, "Kurul bu konudaki kararı verecek" dedi.

Sevk kararıyla ilgili tercümelerin yapıldığını aktaran Bülbüloğlu, "Arkasında fazla detay var. Ben okuduğum kadarıyla ceza kuruluna bir takım tavsiyelerde bulunuluyor. Bu ceza, Avrupa'dan men mi olur, ihtar cezası mı olur veya katılıp yayın gelirleriyle mi alakalı olur... Biz ceza kuruluna gidip derdimizi anlatacağız, bir ceza kesilecek ne bilmiyorum. Bir ümit var diyelim" ifadelerini kullandı.

Kararın sezon bitiminde verileceğini düşündüklerini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
FETÖSARAY için de ne yapacağını biliyorsunuz !
Helal olsun Fikret baskana ne kadar akıllı işler yaptı
trabson
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler