YURTHABER

Utanç sitelerinin son gözdesi azdırıcı damla

İnternette tecavüz spreyinin yol açtığı infial sürerken bu kez de kamuoyu, bayan azdırıcı damla' haberleriyle sarsıldı.

Utanç sitelerinin son gözdesi azdırıcı damla

İnternette erkeklerin kadınları bayıltarak cinsel ilişkiye girmelerine, hatta tecavüz etmelerine imkan verdiği öne sürülen spreyle ilgili haber gündemdeki yerini korurken, bu kez de kamuoyu, 'tecavüz tacirliği'nin son hizmeti, 'bayan azdırıcı damla' haberleriyle sarsıldı.

"Ya gizlice bayanların içeceklerine katın ya da bayanlardan haberli olarak dil altında kullanın..."

Nuri Alçolu 'tecavüz' sahneleriyle ses getiren Yeşilçam filmleri tarih oldu ancak kadınlara içeceklerine ilaç katarak tecavüze teşvik şimdi internette devam ediyor. 'Tecavüz tacirleri'nin son numarası, bakanlık ve ünlü bir hastanenin adını da kullanarak internetten 59 liraya pazarladıkları 'bayan azdırıcı damla.'

Radikal gazetesinin haberine göre; internet sitesinde damlanın bitkisel formül içerdiği, hamileler için bile rahatlıkla kullanılabileceği, cinsel isteksizliği yüzde 96 oranında engellediği iddia ediliyor, "Şeffaf yapısı ile rahatsız edici bir görüntü oluşturmayarak işinizi kolaylaştırır" deniliyor.

Tarım Gıda ve Köyişleri Bakanlığı'ndan onaylı olduğu yalanı da eklenen ürünün internet sitesinde şu ibare var: "Bayanların kahve, çay, meyve suyu gibi içecek, yiyeceklerine katın veya bayandan haberli olarak dil altında kullanın. 'Bayan azdırıcı damla', en inatçı deneklerde bile yüzde yüz sonuç almanızı sağlar."

Türkiye'de 100 bin damla sattığını belirten site müşterilere, eline geçirdiği cep telefonu numaralarından ya da siteye bırakılan çağrılara geri dönüş yaparak ulaşıyor. Ürünün telefonda tanıtımını yapan kadın satıcılar ise damlayı bizzat kullandıklarını söyleyerek satışı arttırmaya çalışıyor. Güven vermek içinse, Türkiye'nin en büyük hastanelerinden Anadolu Sağlık Grubu'nun adı kullanılıyor. Kendilerinin konuyla hiçbir ilgilerinin olmadığını ancak çok sayıda şikâyetler aldığını belirten Anadolu Sağlık Grubu, internet sitesi hakkında hukuk mücadelesi başlattığını açıkladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri de cinsel performansı arttırıcı, kilo verdirici, kilo aldırıcı, boy uzatıcı gibi niteliklerde hiçbir ürüne üretim ya da ithal izni verilmediğini söyledi.
Türkiye Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay, “İnternette birçok ürün gıda takviyesi adı altında çok kolay ruhsatlandırılıyor. Bu tarzda ithal edilen ürünlerin, hangisinin gıda takviyesi, hangisinin bitkisel içerikli ürün olduğu ilgili bakanlıklarca belirlenip ruhsatlandırılarak eczanelerde satışları sağlanmalı. Kadın bayıltıcı sprey ve cinsel gücü arttırdığı söylenen damlaları satan sitelerin gerekirse yayınının kesilmesi de sağlanmalı” dedi.

Göğüs hastalıkları ve alerji uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ise, “İnternet üzerinden gıda takviyesi adı altında satış yapan onlarca site var. Cinsel performans arttırıcılar, vitaminler, antioksidanlar, beslenme destek ürünleri gibi ürünler bu kapsamda yer alıyor. Bu ürünler için hiçbir denetim yok ve zaten hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmış değil” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
çağdaşız ya biz ondan :) Affet yarabbim
ne alaka ya çağdaşlıkla demogoji yapma.. çağdaşlığın bir tanımanına bak!
Çağdaşlardan daha çok çağdışıların kullandığını söylesem kızma
22 kasımı iple cekiyoruz artık sansürlensin hersey...(istege baglı ama keske böyle olmasa)
sansür gelirse yorumda yazamazsın 22 kasımı iple çekiyosun ama okuduğun ve yorum yaptığın habere bak sansürlenince ne yapacaksın ?
yazıklar olsun hiç düşünmezler mi acaba önce kendi yakınlarına deneseler ya terbiyem müsait değil çok söylenecek şey var ama Allahınızdan korkun be piyasada adam diye dolaşmayın bari.. bu erkeklerin güçsüzlüğünü gösteriyor haberiniz var mı.......Yüce Allahım sen çolumuzu çocuğumuzu koru Yarabbi.
butun erkeklere mal edemezsın bu pislik olayı.
amin.. allah korusun tüm çocuklarımızı...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın