Vatandaş ıspanak almaktan korkuyor

İstanbul’da bazı vatandaşların ıspanak yedikten sonra zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırılmasının ardından pazar esnafı artık vatandaşların ıspanaktan korktuğunu ve almadığını söyledi.

Vatandaş ıspanak almaktan korkuyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yedikleri ıspanaktan zehirlendikleri iddiasıyla bazı vatandaşların hastanelerde tedavi görmesi, ıspanak satışlarını olumsuz etkiledi. Kayseri’de pazar esnafı da vatandaşların tüm ürünleri aldığını, ıspanağa gelince düşündüğünü kaydetti. Esnaf İbrahim Yılmaz, "Millet korkuyor. Bakıyor alsam mı, almasam mı diye. Bir kişi söylüyor bin kişi tiksindi. Almaya korkuyor. Bunu, bunu sayıyorum ‘ver’ diyor, ‘ıspanak’ diyorum ‘aman ha’ diyor. ‘Niye ağabey’ diyorum, ‘çoluk çocuk korkuyor’ diyor. O yüzden daha dizdiğim gibi duruyor" ifadelerini kullandı.

MİLLETİN CANI ORTADA MI?

Ispanağın zehirlemediğini, esnafın ekmeğiyle oynandığını savunan Yılmaz, "Öyle bir şey var mı, milletin canı ortada mı? Ben buraya geleceğim, eve zehir götüreceğim. Öyle bir şey var mı? Bir laf çıkardılar, millet tiksiniyor. Esnafın ekmeğiyle oynuyorlar" şeklinde konuştu.

ISPANAK ZEHİRLEMEZ KARDEŞİM

Bir diğer esnaf Mehmet Özen ise amacın küçük esnafları karalamak olduğunu iddia ederek, "Ispanağın zehirleme imkanına şans vermiyoruz. Bunların amacı sadece ufak esnafları karalamak, başka bir şey yoktur. Ispanak zehirlemez kardeşim, öyle olsa şimdiye kadar binlerce ıspanak satılıyor, neden bir sürü insan zehirlenmiyor? İşimden gurur duyuyorum. Geçenlerde de nar diyorlardı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu esnafı görünce anne sütünün önemi birkez daha ortaya çıkıyor.
ıspanak zehirliyor denmedi ki ıspanağın içerisine karıştırılan ot zehirliyor insanlar ıspanağı tek tek ayıt lamak istemiyor yıkayıp direk robotta parçaladıktan sonra tencereye koymayı tercih ediyor böyle olunca da otlarda birlikte pişiyor ve suyunu oda yemeğe salıyor ve o zehirliyse zehir salıyor direk insanlar böyle olunca da intihara teşebbüs etmiş oluyor bunu yaşayacağına yememeyi tercih ediyorlar buda kendi suçları esnafın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler