Volkswagen CEO’sundan kritik Türkiye açıklaması!

Alman otomobil devi Volkswagen’in Volkswagen Türkiye markasıyla kuracağı Volkswagen Türkiye fabrikası hakkındaki belirsizlik sürerken bugün Volkswagen’in en yetkili ismi Volkswagen CEO’su Herbert Diess’ten bazı açıklamalar geldi.

Volkswagen CEO’sundan kritik Türkiye açıklaması!

Volkwagen Türkiye yatırımı hakkında hala sessizliğini koruyor. Manisa’yı fabrika için uygun lokasyon olarak belirleyen Alman otomobil devi, Volkswagen Türkiye adında bir şirket dahi kurmuştu. Ancak daha sonra Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle yaşanan gelişmeler, fabrika yatırımının askıya alınmasına sebep olmuştu. Bu sırada Romanya, Sırbistan ve Bulgaristan gibi ülkeler Volkswagen’in fabrika yatırımına talip olduklarını açıklamıştı. Her ne kadar şirket Türkiye’den başka lokasyon aramadıklarını söylese de, bugün Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Volkswagen Türkiye fabrikası hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

VOLKSWAGEN CEO’SU DİESS: ‘’TÜRKİYE OLMAZSA…’’

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, fabrika yatırımını başka ülkelere kaydırmak gibi planları olmadığını belirterek, iddiaların asılsız olduğunu ve Türkiye ile olan görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Herbest Diess, ‘’Türkiye’de fabrika kurma kararı almazsak araçları mevcut fabrikamızda üretiriz’’ diyerek asılsız iddiaları yok etti. Ancak CEO Diess, her ne kadar iddiaların asılsız olduğunu belirtse de kesin bir karar için henüz tam bir tarih vermiş değil.

Volkswagen CEO’sundan kritik Türkiye açıklaması!

VOLKSWAGEN YIL SONUNU BEKLEYEBİLİR

Fakat açıklamaların sevindirici bir tarafı da var. Volkswagen yetkilileri Türkiye gibi bir lokasyondan vazgeçmek istemiyor. Bu yüzden CEO Diess, ‘’ya Türkiye ya da hiç!’’ diyor ve Türkiye olmazsa mevcut fabrikalarla üretime devam edebileceklerini söylüyor. Öte yandan 2019 bitmeden şirketin Türkiye yatırımına başlamayacağı söylentisi de hakim. Yani Volkswagen’in Türkiye fabrikası için karar vermesi yıl sonunu bulabilir. Umarız ki Volkswagen yatırımını Türkiye’de gerçekleştirir ve 5 binden fazla kişiye istihdam sağlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
en büyük pazar Türkiye. boykot edilirse WV düşünsün.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler