SPOR

Terim'in tazminatında karar!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Fatih Terim arasındaki sözleşmenin feshi davasında ödenecek tazminat miktarıyla ilgili son noktayı Yargıtay koydu. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin 5 milyon 180 bin TL'lik tazminat miktarını makul bularak kararı onadı.

Terim'in tazminatında karar!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fatih Terim'in geçtiğimiz yıl Temmuz ayında kebapçı Selahattin Aydoğdu ile yaşadığı kavganın ardından, teknik adamın pişmanlık duymadığı şeklinde basın açıklaması üzerine haklı fesihe dayanarak sözleşmesine son vermişti.

Fatih Terim sözleşmesinin haksız olarak fesih edildiğini belirterek 12 milyon 950 bin TL'lik alacak davası açmıştı. İstanbul İş Mahkemesi, Terim'in talebi üzerinden yüzde 40 indirim yaparak TFF'nin 7 milyon 770 bin TL ve yüzde 20 icra-inkar tazminatını olarak da 1 milyon 554 bin TL olmak üzere toplam 9 milyon 324 bin TL'nin teknik adama ödemesine karar vermişti.

TFF karara itiraz ederek davayı Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşımış, 31. Hukuk Dairesi de Terim'in 12 milyon 950 bin TL üzerinden yüzde 60 indirim yaparak kalan 5 milyon 180 bin TL asıl alacak üzerinden takibinin devamına karar vermiş, yüzde 20 icra inkar tazminatını ise reddetmişti.

YARGITAY TAZMİNAT MİKTARINI ONADI

    1. Hukuk Dairesi gerekçeli kararında taraflar arasındaki iş sözleşmesi ile kararlaştırılan hizmet süresinin 5 yıl (60 ay) iken bu sürenin tamamlanmasına, 16 ay kala sözleşmenin feshine götüren olayın Terim'in TFF yedek üyesi Selahattin Aydoğdu'ya yönelik sözlü ve fiziki saldırıda bulunması olduğunu göstermişti. Terim'in olayın ardından yaptığı basın toplantısında 'yine olsa yine yaparım' demesinin, işverenin fesih iradesinde etkili olduğunu belirten mahkeme, indirim oranında bu konunun dikkate alınması gerektiğine dikkat çekmişti. Yargıtay'a taşınan davada karar verildi. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nde bugün görülen duruşmada Fatih Terim'i avukatı Rezan Epözdemir, TFF'yi de avukat Hüseyin Karaahmetoğlu ile Avukat Alp Karaahmetoğlu temsil etti. Yargıtay tazminat miktarı ile son noktayı koyarak, Bölge Adliye Mahkemesi'nin hükmettiği 5 milyon 180 bin TL tazminat miktarını onadı. Bölge Adliye Mahkemesi'nin yerel mahkemenin kararını haklı gerekçelerle bozduğunu belirten Yargıtay, Terim ile TFF arasındaki tazminat davasını sonlandırmış oldu.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 89 yorum
iki kelime YAZIKLAR OLSUN terim.
@bulent_akkoc hocanın aldığı tüm para tazminat çocuk esirgeme kurumuna bağışlandı daha hocanın eline değmeden koçum bu bir ikincisi de sen sebepsiz yere işten kovuldun tazminat almıcak mısın ? ve lucescu yabancı çok daha kısa süre çalışmasına rağmen bunun kaç katı tazminat aldı ama medya yazmıyor biliyor musun ona da gir bir bak. böyle bilmeden konuşmadan etme yaşın kaç senin?
Ölü soyucu
@bulent_akkoc atma bilader
@bulent_akkoc o para cocuk esirgeme kurumun bagislandi bilip bilmeden konusma .
@bulent_akkoc yazık size be, adam tüm parayı çocuk esirgeme kurumuna vereceğini belirtti, zaten var olan, kendisine yakışan büyüklüğünü gösterdi, ama bakıyorumda bir takım aşağılık insanlar hala karalamaya çalışıyorlar, çuvalla tazminat alıp giden yabancı teknik adamlara konuşan yok, çünkü onlar sizi acıtmadı dimi
@bulent_akkoc senin yaşın kaç acaba! milletin parasını kendi hayrına dağıtacak bununlada senin gibiler övünecek... Ayrıca sebepsiz yere ilten atılan yok “Yüksek başarı” sağladı da ondan mı atıldı... Allah akıl versin
@fahrettin_goycimen_1960 bilip bilmeden yorum yapma o para cocuk esirgeme kurumuna bagisandi
@atabey bende onu diyorum, milletin cebinden alıp geri millete verip Robin Hood culuk oynuyorlar senin gibilerde buna alkış tutuyor...
@bege_2019 cahil kardeşim sağa sola maval okumadan önce kimin parasını alıyo bi bak tff ödediği tazminat nerden geliyo milletin parasından ödeniyo o millette sen ben hepimizi bir tane şımarık teknik dirökterüm diyen kavgacı sağa sola saldıran kabadayı kılıklı birine bu kadar para neyin karşılığı zaten senede 3-5 maç yaptırıp trilyonları götürüyolar sen buna bi bak önce
yazik şu paraya bak hiç hak edilen para değil
Demirören sağolsun....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler