MAGAZİN

Yeni Akit'ten skandal başlık! Meryem Uzerli haberine atılan başlık tepki çekti

Yeni Akit'ten skandal başlık! Meryem Uzerli haberine atılan başlık tepki çekti

Yeni Akit gazetesi, ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin ikinci çocuğunu beklediği yönünde çıkan haberi, 'Türk kaşarı' ifadesini kullanarak manşetine taşıdı. Uzerli'yle ilgili kullanılan bu ifadeye sosyal medyadan da büyük tepki yağdı.

Yeni Akit gazetesinin Meryem Uzerli ile ilgili yaptığı haber sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Geçtiğimiz günlerde ikinci kez çocuk sahibi olacağını açıklayan Uzerli'yi manşetine taşıyan Akit, yaptığı haberin başlığında 'Türk kaşarı' ifadesini kullandı.

Haberin içeriğinde de Uzerli'ye hakaretler yağdıran Akit'in tepki çeken haberi şöyle:

Ecdadımıza saldıran Muhteşem Yüzyıl isimli dizide oynayan, evlilik dışı çocuk sahibi olduğu için Arap sosyal medyasında 'Türk kaşarı' olarak adlandırılan ve Batılı laikçi yaşam tarzının ağına takılan Meryem Uzerli, tekrar Veledi-i Zina ile çocuk sahibi olacağını açıkladı.

Batılı laikçi yaşam tarzının paramparça ettiği hayatlar silsilesi her geçen derin izler bırakmaya devam ediyor. Bir dönem Osmanlı Devleti’ne yönelik hakaretlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl adlı dizide rol alan, Can Ateş adlı bir kişi ile yaşadığı evlilik dışı ilişkisi sonrası bir veled-i zina dünyaya getiren Uzerli'nin son rezaleti de patladı. Batılı laikçi yaşam tarzının ağına takılan ve bir dönem Arap sosyal medyasında 'Türk kaşarı' olarak anılan Meryem Uzerli, yine bir veled-i zina dünyaya getireceğini söyledi.

Annesi Alman babası Türk olmasına rağmen kendisini Alman olarak pazarlayan, Türkiye'de Muhteşem Yüzyıl adlı rezil dizi ile tanınmasının ardından Berlin'e yerleşen Meryem Uzerli, Batılı laikçi yaşam tarzının paramparça ettiği hayat hikayelerinden birini de veled-i zina olarak dünyaya getireceği günahsız bir çocuğa yaşatacak.

2ce0e8f8-4133-40bf-9637-2c4cbf63c332

BABASIYLA İLGİLİ SORUYA CEVAP VERMEDİ

Berlin'e yerleşerek bir kafe açan Uzerli, yaptığı açıklamada "Bebeğimiz 5 aylık... Ocak gibi kısmetse dünyaya gelecek. Cinsiyeti kız... Lara artık 7 yaşında... Zaten uzun zamandır kardeş istiyordu. Kendi ailemizi kuruyoruz" ifadelerini kullandı.

BU ÇOCUĞUN GÜNAHI SENİN BOYNUNA

Uzerli, veled-i zina ile dünyaya gelecek çocuğunun babasının kim olduğuna ilişkin sorulara ise cevap vermedi.Bu çocuğun günahı senin boynundaZina yoluyla dünyaya getireceği günahsız bir çocuğu babasız bir hayat ile baş başa bırakacak olan Uzerli, çocuğun psikoloji dünyasında kalacak derin izlerin de sorumlularından biri olacak. Aile kavramından uzak ve baba şevkatinden yoksun kalacak olan çocuğun günahı Uzerli’nin boynunda olacak. Dileriz ki, Meryem Uzerli, en kısa zamanda meşru yolu bulur ve veled-i zina olarak dünyaya getireceği çocukların hayatlarını karartmaktan vazgeçer.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
kimse gıt gıt etmesin 10 numara yazı olmus.
@irfanakar Cinsel ahlaka ben de önem veriyorum. Ancak, cinsel ahlaktaki aşırılık, toplumsal olarak insanları bölen sert bir hale erişir ise bu durumun, ev kiralama, toplu taşımaya binme gibi konularda ciddi yan etkileri olur. Ölçülülük, en önemli şey. Saygının bile fazlası kibre girer. Cinsel ahlakın da fazlası toplumsal ilişkileri zedeler ve insanı vicdani durumlarda bile katı, bencil kararlar almaya iter. Saf ahlak, ölçülü ve dengeli olmalıdır.
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
Aslında bir bakıma doğru bi yaklaşım, karfeşim örf ve adet var eskiden evlenmeden çocuk sahbi olup dost hayatı yaşarlardı şimdi babası kim belli bile değil yafın o çocuk büyüdümü ne diyecen ona
@serkanaydogar Sanki, çok iyi bir şeymiş gibi, sürekli olarak bu örf ve adet kelimesi ortalarda geziniyor. Başlık parası istemek, çocuk evlilikleri, kan davası, nepotizm, tabak kırmak gibi şeyler de örf ve adet değil mi? Ahlak ile örf ve adetleri hep karıştırıyoruz.
meryem uzerli sanki sana gel seninle çocuk yapalım dese duracakmışsın gibi burada namus dersi verme... sizi ilgilendirmez kimin kimden hamile kaldığı... bir imamın huzurunda oturup evliliğe kabul demediği için mi namussuz... imam nikahıyla çocuk yapanlardan tek farkı bu çünkü... saçma sapan konuşmaktan vazgeçin...
batili laik batili laik. bozuk plak gibi ayni sozler ama sozde muhafazakarlar ya abd yada fransada yasiyor nedense...kendi cocuklari batida egitim gorur baskasina imam hatip tavsiye ederler...osmanliyi kotulemis kadin oylemi. senin cok meth ettigin osmanli hanedaninda aile duzenimi vardi acaba. onlarda veledi zina yokmuydu yani nikahmi vardi. birakin artik insanlarin duygularini somurmeyin.
Kesinlikle haklısın cariyelerinden 20 tane çocuk yapıyorlar ve taht için çocuklarını boğduruyor ya da neyse artık bizde yaptığı şeye doğru demiyoruz ama bunlar acı gerçekler osmanlı da böyleydi
@karaman_m_1959 Fransız İhtilâli ve Endüstri Devrimi sonrasında değişen düzene dayalı bir ülke kurmuş olduğu için bu tarz saldırıları yapıyor olabilirler. Haklılık payları da yok değil Ancak, bir ülkeye münhasır bir değişim değil, toplu bir değişim olduğunu da görmüyorlar. Yani, istenilse dahi statüko eskiye döndürülmez gibi geliyor bana. Örneğin, I. Dünya Savaşı Sonrası küresel vizyonlar Paris Barış Konferansı, II. Dünya Savaşı sonrası küresel vizyonlar San Francisco konferansı ile belirlendi. Bunlara, bizdeki pek çok sağcı da solcu da dikkat etmez. Ama düzeni yöneten biz değiliz!
Geri Dön