SPOR

Yeni Malatyaspor'da Guilherme'nin sözleşmesi feshedildi

Son dakika haberine göre; Yeni Malatyaspor, Brezilyalı yıldız Guilherme'nin sözleşmesinin feshedildiğini TFF'ye bildirdi. Guilherme, Trabzonspor ile anlaşmıştı.

Yeni Malatyaspor'da Guilherme'nin sözleşmesi feshedildi

Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor, Brezilyalı oyuncusu Guilherme'nin sözleşmesini feshettiğini Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirdi.

"BU SAATTEN SONRA TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA BEKLEMİYORUZ"

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, sözleşmesini tek taraflı fesheden Brezilyalı futbolcu Guilherme Costa Marques'e ilişkin açıklama yaptı.

Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu ve FIFA'ya başvuru yapacaklarını dile getiren Çelikel, şöyle devam etti:

"Bu konuda her türlü hakkımızı arayacağız. Bu işin kanuni, hukuki boyutu, bir de normal olmayan gelişmiş olaylar var. Transfer bitimine 30 saat kala nezaketen bile bir kere aranmayan bir kulübüz. Bunların yaptığı çok doğru iş değil ama bu saatten sonra onların (Trabzonspor) bizi aramasını, bununla alakalı bir bilgi vermesini de istemiyoruz. Kendi nefsimizi düşündüğümüzden de bunu istemiyoruz. Aynı masada oturmuş insanlar olarak en azından aranıp transferle ilgili bir şeyler söylenmesi gerekiyordu, çizginin bu olması lazımdı. Hayırlı olsun. Biz bu saatten sonra Trabzonspor Kulübü'nden bununla ilgili açıklama da istemiyoruz, beklemiyoruz da. Trabzonspor gibi bir camiaya böyle intikam gibi bir şey de hiç yakışmadı. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar ama bu saatten sonra bu duruma TFF ve FIFA karar verecek."

"40 BİN EURO'LUK MADDEYİ KOYMASAK 500 BİN EURO ÖDEYECEKTİK"

Çelikel, futbolcunun serbest kalma ücretine ilişkin de değerlendirmede bulunurken, şunları kaydetti:

"Futbolcunun gündeme düşen 40 bin Euro'luk bir maddesi var. Evet bu madde doğru ama biz feshetmediğimiz sürece biz haklıyız, haklı sebeplerimiz var. Bu 40 bin Euro'nun niye konulduğunu da söylemek istiyorum. Nihai olarak bizim bu futbolcuyla bir anlaşmamız oldu. Eğer biz o maddeyi koymasaydık kiralama bedeli olarak yaklaşık 500 bin Euro para verecektik. O anki şartlarda en mantıklısı buydu. Biz Yeni Malatyaspor Kulübü'nün menfaatleri doğrultusunda buna karar verdik. Bunu da kamuoyu ve camiamız bilsin. Bu 40 bin Euro'nun dışında ekstra bir madde daha var feshetmeme ile alakalı, belirli bir cezası var. Onu da biz sonuna kadar kullanacağız. Bu saatten sonra TFF ve FIFA bu duruma karar verecek. Yani Trabzonspor'a diyoruz ki yapabiliyorsa yapsın, alabilirse alsın. Fesih taahhütnamesi de vermek zorundalar, buyursunlar versinler."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
beter ol fenerin stepnesi malatya :)
@mesut_senel_1991 Allah akıl dağıtırken sen nerdeydin haci
@mesut_senel_1991 Malatyaya , kötü laf söyleyenler, Hepiniz kahrolasınız.
Ben şimdi Fetosarayın stepnesini sayarsam mort olursun... Üstelik Malatya,Kayseri ve Göztepe en baştaki gesenin stepneleri..
Pardon da beşiktaşa transfer olacağı zaman çıtınız çıkmaz ken bir haftadır trabzon la derdiniz ne
@yunus2761 beşiktaş haber vererek karşılıklı anlaşmayla alıyordu :D ve transfere saatler kala yapılıyor sırf intikam amaçlı yoksa malatya yerini doldururdu. trabzon malatya maçı oynansaydı guliherme oynasaydı malatya daha güçlü olacaktı şimdi en önemli oyuncusundan yoksun ve yerini birini alamadan oynacaklar depremzedeye ne güzel darbe valla karakterinizi seveyim sizin
ken birleşik yazılır mal
Önce maçı ertelettiler, sonra en önemli oyuncusunu ayarttılar. Erteleme maçında belki de Trabzon'da oynayacak. Bunun adı transfer değil maç için adam satın almadır. Federasyon zaten kulağının üstüne yatıyor. Bundan sonra herkes aynı rezaleti yapar. Trabzonspor'umuza hiç yakışmadı...
@69480kimyager bu iftiranın günahıda sana yeter.
@69480kimyager çok doğru söylüyorsun kardeşim.Artık herkes bunların gerçek yüzünü gördü.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler