SPOR

Yunanistan Ligi'nde şoke eden ölüm! Genç futbolcu Alexandros Lampis, ihmal sonucu hayatını kaybetti!

Yunanistan 2. Ligi'nde mücadele eden Ilioupoli'nin genç futbolcusu Alexandros Lampis, maçın 5. dakikasında birdenbire yere yığıldı. Takım arkadaşları ve hakem ne olduğunu başta anlayamadı. Daha sonra hareketsiz yerde yattığını gören hakem hemen sağlık görevlilerini oyuna davet etti. Maç esnasında kalbinin durduğu tespit edilen genç oyuncuya sağlık görevlilerinde tıbbi cihazların eksik olmasından dolayı müdahale edilemedi. Ambulansın da geç gelmesiyle 22 yaşındaki oyuncu hayatını kaybetti.

Futbol dünyasını sarsan ihmalin sonucunda bir ölüm daha yaşandı... Yunanistan 2. Ligi'nde top koşturan 22 yaşındaki Alexandros Lampis, karşılaşmanın 5. dakikasında kalp krizi geçirdi. Sahada bir anda yere yığılan genç futbolcuya yapılan tüm müdahaleler yetersiz kalınca hastaneye bile götürülemeden hayata gözlerini yumdu.

KİMSE NE OLDUĞUNU ANLAMADI

sahada-kalp-krizi-geciren-futbolcu-alexandros-lampis-hayatini-kaybetti-manset

Maçın 5. dakikasında topsuz alanda birdenbire yere yığılan genç futbolcuyu ilk önce kimse farketmedi. Daha sonrasında hakemin yerde hareketsiz yattığını görmesinden sonra oyuna sağlık görevlileri davet edildi. Alexandros Lampis'e yapılan müdahaleler yetersiz kalınca genç oyuncu hayatını kaybetti.

TIBBİ MALZEME EKSİKLİĞİ

Genç futbolcunun acılı ailesi, ambulansın stadyuma geç geldiğini ve sağlık görevlilerinde defibrilatör (ritmi bozulmuş bir kalbe normal ritmine geri dönmesi için yüksek değerde elektrik akımı veren bir tıbbi cihaz) olmadığı için hayatını kaybettiğini belirterek, dava süreci başlatacaklarını açıkladılar. Öte yandan Alexandros Lampis için Yunan futbol takımları taziye mesajları yayınladılar.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler