MAGAZİN

Zeki Alasya için son görev yapıldı

Türk Sineması'nın unutulmaz ismi Zeki Alasya 8 Mayıs Cuma günü vefat etti. Milyonları yasa boğan Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlandı.

Zeki Alasya için son görev yapıldı

Karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan'dan beri tedavi gören ünlü sanatçı Zeki Alasya 8 Mayıs Cuma günü saat 10:30 sularında yaşamını yitirmişti. Ailesini yasa boğan Türk Sineması'nın usta oyuncusuna son görev bugün yapıldı. Zeki Alasya için Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Zeynep Alasya babasının taziyelerini kabul etti. Zeki Alasya'nın tabutunun başına da Fenerbahçe forması koyuldu. Cenazeye usta oyuncunun ailesi, arkadaşları ve sevenleri katıldı. Cenazeye usta oyuncunun ailesi, yakın dostu Metin Akpınar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, arkadaşları ve sevenleri katıldı. ğleyin kılınan cenaze namazının ardından Zeki Alasya'nın cenazesi alkışlar eşliğinde Levent Camii avlusundan çıkartıldı. Zeki Alasya'nın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cenazeye çelenk gönderdi ve ön saflarda yerini aldı. Dua ve helallik alınmasının ardından Zeki Alasya'nın cenazesi omuzlarda Zincirlikuyu mezarlığına götürülmek üzere yola çıktı. Yoğun bir kalabalık alanı doldurdu. Cenazeye katılan ünlü isimlerin bir çoğu göz yaşlarını tutamadı ve anılarını paylaştı.

ZEKİ ALASYA İLE İLGİLİ ÜNLÜLERİN ANILARI

Melek Baykal: "O kadar zor ki Zeki için bir şeyler söylemek 2 dakikaya sığdırmak. Çok önemli insandı. Sanatçılığı bir yana, insan olarak hayatımda önder tanıdığım en iyi insanlardandı. Sadece şunu söylemek istiyorum. Zeki'cim seninle dostluk kurduğum için güzel şeyleri paylaşabildiğim için onur ve gurur duyuyorum. Senin arkandan kötü şeyler söyleyenleri ayıplıyorum, kınıyorum. O insanı tanımaları lazım. Karıncayı bile incitmeyen onur dolu bir adamdı. Sen çok özel bir adamdın Zeki, ışıklarla git nurlarla git."

Abdullah Şahin: "Zeki abi gerçekten tiyatronun ustasıydı. Başı sıkışan herkes ona koşardı. Kendisini çok severdim. Hep arardım her konuda akıl verirdi. Zeki Alasya, para biriktirmedi insan biriktirdi. Çok değerli bir insandı. Hep 'önce insan olmak' derdi. Öyle de oldu."

Suat Sungur: "Benim ustamdı. Ben öğrenciyken onun yanına geldim. Her şeyimdi benim, çok üzgünüm o yüzden herkesi kavrardı. Çok da söylenecek bir şey yok. Çok büyük bir değer kaybettik. Telefonla görüştüm rahatsızlığının bu derece olduğunu bilmiyordum. Kendisi de bilmiyordu galiba. Atlatacağına inanıyorduk. Yaşam dolu, sevgi dolu bir insandı."

Edip Akbayram: "Zeki abi benim yıllardır saygı duyduğum dostumdu. Onunla güzel anılarımız vardı. İnsan olarak çok büyük bir insandı. Benim için unutulmaz bir isimdir. Herkesin başı sağ olsun. Halkın içinden gelen bir insandı özde bir insandı sahteciliği ikiyüzlülüğü yoktu. Adam gibi bir adamdı Zeki abi. Saygı ve sevgiyle anıyorum toprağı bol olsun."

Emel Sayın: "Biz Zeki ile iki filimde birlikte oynamıştık. Öyle tanıdım Zeki'yi çok fazla söyleyecek bir şey yok. Her şeyden önce çok iyi bir insan, çok önemli bir sanatçı. Bir anı dendiğinde hep setleri anımsıyorum o sıcaklığı hatırlıyorum. Ben herkes gibi çok üzgünüm çok değerli bir arkadaşımı kaybettim. Çok ani oldu ona da çok üzülüyorum. Hastanede olduğundan bile haberim yoktu. Bir anda görünce şoke oldum. Acımız büyük, nur içinde yatsın çok özleyeceğiz."


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler