Son Dakika Yeni Hamburg Haberleri

Galatasaray'dan ayrılması gündemde olan Sinan Gümüş için Benfica devreden çıktı. Ama Nicolai Müller'in sürpriz sakatlığı sonrası Hamburg 23 yaşındaki forvetle ciddi ilgilenmeye başladı. Alman basını, Sinan'ın Schalke'nin de listesinde olduğunu yazdı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Bundesliga'da eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Hamburg forması giyen 29 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Nicolai Müller, Augsburg'a karşı attığı gole sevinirken sakatlandı.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde cuma günü süpermarkette meydana gelen bıçaklı saldırıya ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Saldırganı aralarında Ömer Ünlü isimli Türk bir vatandaşın da olduğu kalabalığın sandalyelerle etkisiz hale getirdiği, Ömer Ünlü'nün saldırganı sandalye atarak durdurduğu belirtiliyor. Olay anını Mücahit Güler isimli bir başka Türk vatandaş kaydetti.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

Almanya saldırı haberiyle sarsıldı. Hamburg kentinde bıçaklı bir kişi bir süpermarkette alışveriş yapanlara saldırdı, ilk belirlemelere göre saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybederken yaralıların olduğu belirtildi. Alman polisi saldırganın gözaltına alındığını duyurdu. Olay yerine terörle mücadele ekipleri sevk edilirken, polis bölgede ikinci bir saldırgan arıyor.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde 23 Haziran'da ortadan kaybolan ve bir ay sonra cesedi bulunan Türk boksör Tunahan Keser'in ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanmadı.Bild gazetesi Tunahan Keser'in kaybolmasından önceki gün antrenörü Khoren Gevor'un da bacağından vurulduğuna dikkat çekti.Tunahan Keser'in kısa süre önce bulunan cesedinin çok kötü durumda olduğu ifade ediliyor.Babası Cemil Keser'in cesedin oğluna ait olduğunu doğrularken anne Hediye Keser 'Bunu söylemek henüz mümkün değil' dedi


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde, 23 Haziran gününden beri haber alınamayan boksör Tunahan Keser'in annesi Hediye Keser oğlunu boynuna astığı fotoğrafıyla arıyor.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Almanya'da G20 Liderler Zirvesi'nin düzenlendiği Hamburg'daki yaşanan şiddet olaylarında, 476 polisin yaralandığı, 411 kişinin gözaltına alındığı, 37 kişinin de tutuklandığı duyuruldu. Emniyet Amiri Dudde, daha önce Hamburg'da böyle bir durumun hiç yaşanmadığını vurguladı. Eyalet Başbakanı Scholz, "Hamburg'daki güvenliği sağlama görevinin, kentin ve belki de Almanya'nın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük güvenliği sağlama görevi olduğunu" söyledi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Hamburg'da gerçekleşen G20 Zirvesi'nde liderler, sonuç bildirgesi üzerinde anlaşmaya yakın. Yetkililere göre, iklim değişikliği konusundaki fikir ayrılığı, uzlaşma önündeki tek engel. Polisin sertçe bastırdığı protestolarda ise, 200'e yakın polis yaralandı, yaklaşık 83 gösterici, geçici olarak gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

G20 zirvesinin gerçekleştirdiği Hamburg'da protestolar devam ediyor. Dünden beri onlarca araç yakan protestocular bazı marketleri yağmaladı. Alman polisi evlere baskın yapacağını açıklarken, aynı zamanda basın mensuplarına da olay yerinden görüntü almayın uyarısında bulundu. Geçen son dakika bilgisine göre, Hamburg kentinde polisin sert müdahalede bulunduğu Schulterblatt Caddesi kısmen kontrol altına alınırken, kurulan barikatların ateşe verildiği bir başkan caddede ise tehlike büyüyor.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

G20 Liderler Zirvesi kapsamında Hamburg'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Basına kapalı olan görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Putin, Erdoğan'a hitaben, Sayın Cumhurbaşkanı, büyük ölçüde sizin duruşunuz sayesinde, Suriye'deki durumu iyiye doğru değiştirmek mümkün oldu. Bu süre içinde terörist oluşumlara büyük darbe indirildi" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Özel kuvvetlerden destek alan Alman polisi evlerde arama yapacağını açıkladı ve kimsenin görüntü almamasını istedi...


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Protestolar gölgesinde devam eden G20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapan Hamburg'da dün renkli bir konser vardı.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

ABD ve Rusya'nın Suriye'nin güneybatısında bir ateşkes için anlaşmaya vardığı bildirildi. Hamburg'daki G-20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, ilk kez yüz yüze bir araya geldi. Görüşme öncesindeki fotoğraf çekimi sırasında kısa bir açıklama yapan Trump, Putin ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

G20 Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Hamburg’da polis, küreselleşme karşıtlarının ‘Cehenneme hoş geldiniz’ adlı eylemine tazyikli suyla müdahale etti. Hamburg polisinin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tazyikli su kullanmak zorunda kaldık” ifadesi kullanıldı. ​Alman medyasının haberine göre, göstericiler protestolar esnasında etrafa cam şişe ve fişek atarken, Balıkçı pazarının duvarına tırmandı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

G20 zirvesinin gerçekleştiği Hamburg'da, kapitalizm karşıtı protestocular ile polis ekipleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Sokaklar anti-kapitalist protestocularla Alman polisinin çatışmalarına sahne olan sokaklarda, bir çok aracın ateşe verildiği ve barikatlarla kapatıldığı aktarıldı. Protestolardan nasibini alan isimlerden biri de ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump olurken, Trump'ın protestolar nedeniyle kaldığı misafir evinden ayrılamadığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

G20 Zirvesi öncesinde polis ile göstericiler arasında olaylar çıktı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi için Almanya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun, “Türkiye-AB üyelik müzakereleri askıya alınsın” kararı için "Bunun kıymet-i harbiyesi yok, karar bizi bağlamaz" sözleriyle değerlendirdi. İşte Erdoğan'ın uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Yarın başlayacak G20 Zirvesi'ni protesto etmek için Hamburg sokaklarında toplanan yüzlerce eylemci, şehir merkezinde zombi mizanseni düzenleyerek G20'yi ve kapitalizmi protesto etti.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

G20 Liderle Zirvesi için Almanya'nın Hamburg kentine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak Merkel ile bir araya geldi. Kempinski Atlantik Otel'de TSİ 21.36'da başlayan görüşme sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla görüşmesine izin verilmemesi konusunun da görüşmede ele alındığı ifade ediliyor.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü, Cuma günü Hamburg'da başlayacak olan G20 zirvesinde Merkel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ikili bir görüşme yapılacağını açıkladı. Almanya ile Türkiye arasında ilişkiler aylarda gergin bir dönemden geçiyor. Türkiye, dün Almanya başbakanlığının önünde düzenlenen bir eylemde Erdoğan'ın diktatör olarak nitelendirilmesi nedeniyle Almanya'ya nota vermişti.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

G-20 Zirvesi için Hamburg'a gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretiyle ilgili Almanya'dan yeni bir açıklama geldi. Alman yetkililer, Erdoğan'ın Türkiye'ye ait diplomatik temsilciliklerde açıklama yaptıktan sonra bu konuşmanın video mesajı aracılığı ile yayınlanmasının da uygun olmayacağını bildirdi. Alman Hükümeti, Erdoğan'ın Almanya'da yaşayan Türklere hitaben bir konuşma yapma talebini reddetmişti.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Reuters haber ajansı, Alman hükümet sözcüsünün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'önemli bir misafir' olduğunu dediğini aktardı. Sözcü, Erdoğan'ın 7-8 Temmuz'da Hamburg'da düzenlenecek G-20'ye katılımının Alman hükümeti tarafından hoş karşılandığını açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel dünkü açıklamasında Erdoğan'ın halka hitap etmesinin ülkesi tarafından hoş karşılanmayacağını ifade etmişti. Dışişleri, Gabriel'in bu açıklamasını sert bir yanıtla karşılamıştı


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde gelecek hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenecek olan G 20 Zirvesi'nde ev sahibi Almanya Başbakanı Angela Merkel ile İklim Değişikliği Antlaşması'ndan çekilen ve ticarette korumacı politikaları benimseyen ABD Başkanı Donald Trump'un "kaçınılmaz" olarak karşı karşıya geleceği düşünülüyor.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

G20 zirvesi için Almanya'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da salon arayışlarının sonuçsuz kaldığı iddia edildi. Alman Bild gazetesi ise Dortmund'un ardından Düsseldorf kentinde bulunan ISS Dome spor salonu ve Köln'deki Lanxess Arena isimli spor salonu için yapılan girişimde de benzer bir cevabın alındığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da Sportif Direktör Cenk Ergün, geçtiğimiz günlerde Hamburg'a gitmişti. Cenk Ergün'ün Hamburg seferinin detayları ortaya çıktı. Cenk Ergün'ün, Hamburg'un genç yıldızı Alen Halilovic'i transfer edebilmek için görüşmeler yaptığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Bundesliga 22. hafta mücadelesinde Bayern Münih, Hamburg'u 8-0 mağlup ederek zirvedeki yerini sağlamlaştırdı


Yayın Tarihi: 25.02.2017

Almanya'da Hamburg Eyalet Yüksek Mahkemesi terör örgütü PKK konusunda skandal bir karara imza attı.


Yayın Tarihi: 26.11.2016

Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Ömer Şişmanoğlu’nun babası Hasan Şişmanoğlu Hamburg’da düzenlenen Cumhuriyet Kupası Salon Turnuvasında oynadı.


Yayın Tarihi: 31.10.2016

Akıllı telefon pazarından çekileceği konuşulan BlackBerry, bu yıl en az iki yeni telefon çıkaracak. Bu yeni Android telefonlar Hamburg ve Rome olacak.


Yayın Tarihi: 01.04.2016

Almanya'da yılbaşı gecesi meydana gelen taciz ve gasp olaylarının boyutu yeni mağdurlarla her geçen gün büyüyor.


Yayın Tarihi: 07.01.2016

Almanya'nın Hamburg kentinde 30 Eylül'den bu yana kayıp olan Ercan Dal'ın cesedi, sürekli gittiği bir İtalyan restoranının zeminine gömülerek üzerine beton dökülmüş halde bulundu.


Yayın Tarihi: 19.11.2015

Almanya’nın Hamburg kentinde bu sabah meydana gelen patlamada bazıları ağır olmak üzere 27 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 04.08.2015

Almanya'nın Hamburg kentinde uğradığı şiddet sonucu yaşamını yitiren 3 yaşındaki Yağmur Y.'nin annesi Melek Y.'ye müebbet hapis cezası verildi.


Yayın Tarihi: 25.11.2014

Hamburg'ta forma giyen milli futbolcu Tolgay Arslan, uzun süredir Galatasaray'ın gündeminde olduğunu ve Sarı-kırmızılı kulübün kendisini istediğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 15.10.2014

ABD'de öldürülen Türk öğrenci Diren Dede için Almanya’nın Hamburg kentinde yürüyüş düzenlendi.


Yayın Tarihi: 03.05.2014

Almanya’nın Hamburg kentinde çıkan kavgada 71 yaşındaki ev sahibi, 64 yaşındaki kiracısını çekiç ve bıçakla defalarca vurarak öldürdü.


Yayın Tarihi: 13.02.2014

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık'ta Rote Flora adlı kültür merkezini boşaltmamak amacıyla başlayan protestoların ardından polis tehlikeli bölge ilan ettiği yerlerde kimlik kontrollerini sürdüyor


Yayın Tarihi: 12.01.2014

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık'tan bu yana Rote Flora adlı kültür merkezinin kapatılmasını protesto eden gruplar bu kez yastıklı eylem yaptı.


Yayın Tarihi: 11.01.2014

Hamburg'da, geçen ay sonunda polis ekiplerine yapılan saldırıların ardından 4 Ocak'ta bazı semtlerdebaşlatılan "tehlikeli bölge" uygulamasının gevşetildiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 09.01.2014

Almanya'nın Hamburg kentinde arka arkaya yapılan protesto gösterileri kapsamında, polisle alternatif sol gruplar arasında çıkan olayların artçı sarsıntıları devam ediyor.


Yayın Tarihi: 07.01.2014

Almanya'nın Hamburg kentinde sol gruplarla polis arasında çıkan çatışmalar nedeniyle üç semt tehlikeli bölge ilan edildi.


Yayın Tarihi: 06.01.2014

Hamburg'da yaklaşık 25 yıldır sol grupların işgali altında olan Rota Flora'nın boşaltılmasını protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteriler çatışmaya dönüştü.


Yayın Tarihi: 22.12.2013

Almanya'nın Hamburg kentinde bazı sol grupların 24 yıldır işgal eylemini sürdürdükleri kültür merkezine dönüştürülen binanın boşaltılmak istenmesini protesto etmek isteyenlere polis müdahale etti.


Yayın Tarihi: 22.12.2013

Almanya'nın Bad Homburg'da inşaatlarda kullanılan kule vincinin bir süpermarketin üzerine devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 5 kişi ağır yaralandı.


Yayın Tarihi: 11.12.2013

Almanya'da, katıldığı okul gezisinde Asyalı görünüme sahip olduğu için Neonaziler tarafından dövülerek ağır yaralanan öğrenci Hamburg'da tedavi altına alındı.


Yayın Tarihi: 17.09.2013

Almanya'nın Hamburg eyaletinde 2009 yılında kanserden hayatını kaybeden Muharrem Acar adlı bir işçinin ismi, uyuma verdiği katkı nedeniyle bir köprüye verildi.


Yayın Tarihi: 07.03.2013

ABD’de İngiltere’den özel olarak getirilen peynir ve havyarla yapılan ve altın kürdanla tutturulan hamburger 540 TL’lik satış fiyatıyla rekor kırdı.


Yayın Tarihi: 30.05.2012

Alman vatandaşlığına geçişleri teşvik etmek amacıyla Almanya’nın Hamburg eyaletinde vatandaşlık kampanyası başlatıldı.


Yayın Tarihi: 25.11.2011

Hamburg 1 Mayıs'a olaylı başladı.


Yayın Tarihi: 01.05.2011
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir