1 oyla kazandığı seçimi, itiraz sonucu 2 oyla kaybetti

Adana’nın Kozan ilçesinde ilk sonuçlara göre 1 oyla mahalle muhtarlığını kazanan İbrahim Uğurlu, kendisine rakip olan mevcut muhtar Nevzat Garip’in itirazı üzerine oyların yeniden sayılması sonucu 2 oy farkla seçimi kaybetti.

31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde ilçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nden 6 isim muhtarlık için kıyasıya yarıştı. Seçim sonrası mevcut muhtar Nevzat Garip ilk resmi olmayan sonuçlara göre 890 oy alırken, rakip adayı İbrahim Uğurlu ise 891 oy alarak bir oy farkla muhtarlık seçimini resmi olmayan sonuca göre kazanmıştı.

Bunun üzerine sonuca itiraz eden ve ilçe seçim kuruluna itiraz dilekçesi veren Nevzat Garip’in başvurusu sonrası İlçe Seçim Kurulu Hakim Heyeti tarafından oylar yeniden sayıldı. Yapılan sayım sonrası resmi olmayan sonuçlara göre seçimi bir oy farkla kazanan İbrahim Uğurlu’ya 890 oy, mevcut muhtar Nevzat Garip’e ise 892 oy çıktı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
15 tane adam 1500 oyu sayamıyor. sizin okuduğunuz mektebin ben taa...
yani ? istanbuluda yeniden sayalım, bir kaç oyla binali yıldırım kazansinmi?
@emirhan_adali_1990 ne alakası var istanbulla bu haberin. Her seçim ve oylamada tekrar sayım demokratik birşeydir. Geçmişte chp ne kadar itiraz etti seçimlere ne kadar çok sayım kararı aldırdı. Biraz at gözlüklerinizi atın görün gerçekleri. Tekrar sayım ile imamoğlunun başkanlığı tescillenmiş olur.
@em.ak 2014 te mansur yavaş ankarada itiraz etmisti ve ysk oylarin yeniden sayimini reddetmisti,sadece hatirlatma yapayim dedim, ne kadar adaletli bir secim degil mi
ÇOK GÜLDÜM YA
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler