120 bin dolara satılan sanat eseri muzu yedi!

Geçtiğimiz günlerde size ilginç bir sanat eserinden bahsetmiştik. İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın koli bandıyla duvara yapıştırdığı 'Komedyen' isimli muzu. Bu muzun değeri tam 120 bin dolardı ve büyük bir hevesle kendisini satın alacak kişiyi beklemekteydi.

120 bin dolara satılan sanat eseri muzu yedi!

Ardından muz ciddi anlamda 120 bin dolara satıldı. Ardından olaylar burada kalmadı ve devam etti. Performans sanatçısı David Datuno, Paris merkezli çağdaş sanat galerisi Perrotin tarafından Art Basel Miami'de sergilenen Komedyen adlı bu eseri galeridekilerin gözünün içine baka baka yedi. Üstelik kendisinin bu hareketi de sanat içindi.

uku

David Datuno, cumartesi günü muzu duvardan alıp kameraların önünde yedi. Söylediğine göre bu David Datuno'nun "Aç Sanatçı" adlı sanat performansıydı.

dffh

Bu anları Instagram hesabından paylaşan Datuno, paylaştığı videoların altına şu notu düşmüş:

"Bu benim Aç Sanatçı adlı sanat performansımdı. Maurizio Cattelan’ın çalışmalarını seviyorum. Bu yerleştirmeyi de cidden çok sevdim. Tadı çok güzeldi.”

yghj

120 bin dolarlık muzun saniye saniye yenme anını merak edenler için David Datuna'nın Instagram hesabında paylaştığı o meşhur video:

Bu arada sanat eseri olan muz yenildikten sonra ne oldu dersiniz? Galeri çalışanları tarafından yerine başka bir muz yapıştırıldı.
Yeni muzu koruması için de eserin başına bir güvenlik görevlisi yerleştirildi. Her ne kadar galerinin yöneticisi Lucien Terras, "David Datuna bu eseri mahvetmedi. Muz sadece bir fikirdi.” dese de alınan önlemler durumun pek de öyle olmadığını gösteriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Bu da neyi gösteriyormuş? insanın çok parasının olması gerizekalı olmasına engel değilmiş..
BURADA MUZU YİYEN SANATÇI SANAT ESERİ DİYE BİR MUZA O KADAR PARA VERENLERE BİR MESAJ VERMİŞ DEMİŞKİ. OĞLUM SİZ KERİZMİSİNİZ SANAT ESERİ DEDİĞİN EMEK ÜRÜNÜ OLUR BEN MUZU YERİM
goktas2004 MUZU YİYEN KİŞİ SATIN ALMIŞ VE YEMİŞ HALA ANLAMADINMI BRADER
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler