47 yaşında bu fiziğe sahip olmak için 21 gün boyunca...

2013 yılından bu yana beslenmesinden spor alışkanlıklarına kadar komple değişime giren Nicola Arthur 47 yaşında olmasına rağmen bu denli dikkat çekici vücuda sahip olmasını tek bir şeye bağlıyor! Bakın iki çocuk annesi genç ve formda görünmek için ne yapıyor

47 yaşında bu fiziğe sahip olmak için 21 gün boyunca...

Avustralyalı Nicola Arthur 2013 yılından bu yana beslenmeden tutun tüm yaşam tarzını komple değiştirdi. Alkol ve kalorili beslenme alışkanlıkları yerine yoga yapıyor, sağlıklı besinleri tüketiyor ve su orucu yapıyor! Evet yanlış duymadınız su orucu!

Her ne kadar da doktorlar tarafından tehlikeli olduğu vurgulanan ve kesinlikle çoğu kişinin vücudunun kaldırmayacağı belirtilen bu oruç sayesinde 47 yaşındaki Nicola şimdi sahip olduğu vücuduna su orucu sayesinde ulaştığını belirtti.

1

En tehlikeli diyet yöntemlerinden biri olan su orucunu belirli aralıklarla kendi günlük yaşantısında uygulayan Nicola bu şekilde genç ve formda kaldığını da sözlerine ekledi.

2

Şimdilerde iyi yaşam koçluğu yapan Nicola su orucuna o kadar alışmış ki artık 21 gün boyunca uygulayabildiğini söyledi. İki çocuk annesi Nicola, "Oruç tuttuğun zaman enerjinin yükseldiğini, daha mantıklı düşünebildiğini, daha kusursuz bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Hücreler yenileniyor, kilo vermeye başlıyorsunuz ve mideniz küçülüyor. Böylece günden güne daha az yemek yiyorsunuz" diye açıkladı.

3

Su orucunu 2 yıldır yaptığını belirtse de Nicola, "Su orucu herkes için değil. Eğer yemek yemekle sağlıklı bir ilişkiniz yoksa, düzensiz besleniyorsanız, hamileyseniz ya da şeker hastasıysanız büyük ihtimalle bu size büyük sağlık problemleri çıkarabilir. Ama bende çok işe yaradı" dedi.

4

5

Peki özellikle doktorların sert bir şekilde karşı çıktığı ve asla sağlıklı bulunmayan bu su orucu nedir?

Su orucu, su haricinde bir şey tüketilmeyerek yapılan son zamanların popüler diyet modelleri arasında yer alıyor. Su orucu, şifa orucu olarak da bilinen, su haricinde hiçbir şey tüketilmeyen bir metottur. Obezite dünyada artmaya başladıkça, hızlı kilo verme yöntemi olan su orucu da son zamanların gündemdeki merak edilen diyet modeli oldu.

Araştırmalar, su orucunun sağlık açısından yararları "olabileceğini" gösterse de, henüz bu konudaki çalışmalar yeterli seviyede değil. Su orucunun, bir taraftan, iç organların temizlenmesine, cildin arınmasına ve yağların yakılmasına yardımcı olduğu düşünülürken, bir yandan da vücutta çok büyük tahribatlara yol açabileceği gibi fikir ayrılıkları söz konusu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Uydurma 21 gunmuş. 21 yıldır spor yapıyor bu ınsanlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler