5 adımda tasarruflu kıyafet alışverişi nasıl yapılır?

Artık bütçemizi kontrol altına alma vakti geldi. İşte size kıyafet giderlerinizi aşağı çekmenize yarayacak birkaç öneri.

5 adımda tasarruflu kıyafet alışverişi nasıl yapılır?

Bazı zamanlar kendimizi tutamadığımız, hunharca kıyafetlere saldırdığımız, onlara tonlarca para harcadığımız zamanlar oluyor. Sonrasında pişmanlıklar da beraberinde geliyor tabii ki. Artık bütçemizi kontrol altına alma vakti geldi. İşte size kıyafet giderlerinizi aşağı çekmenize yarayacak birkaç öneri.

Takas ve ikinci el pazarını takip edin
Bunun için internete bir sürü takas yapabileceğiniz ve ikinci el kıyafetler satın alabileceğiniz sayfalar var. Kullanmadığınız iyi durumda olan parçalarınızı yeni parçalarla takas edebilirsiniz. Ayrıca iyi durumda olan zevkinize ve modaya uygun çok daha ucuz parçalar edinebilirsiniz.

Eski kıyafetlerinizi yenileme zamanı!
Artık kullanmadığınız eskimiş yıpranmış giysilerinizi farklı bir kıyafet haline getirebilirsiniz. Dikin, kesin, yamalar ekleyin, değiştirin. Böylece onlara yepyeni bir görünüp kazandırabilirsiniz. Bu sizi daha fazla yeni kıyafet almaktan uzak tutacak.

alisveris-

Mevsiminin dışında olan kıyafetleri tercih edin
Sezon dışı ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Çünkü kışın kışlık, yazın ise yazlık kıyafetlere talep fazla oluyor. Kış alışverişinizi yazın veya yaz alışverişinizi kışın yaparsanız %60 a varan bir tasarrufa ulaşabilirsiniz.

[İndirimli ürünleri keşfetmek için tıklayın.](http://rd.rdrtr.com/aff_c?offer_id=3107&aff_id=15294&aff_sub=tasarruf &source=MYNETKADIN&url=https%3A%2F%2Fwww.trendyol.com%2Fkadin%2Betek%3Fsiralama%3D1%26qs%3Dnavigation%26utm_source%3Daff_t%26utm_medium%3Dcps%26utm_campaign%3Dgelirortaklari%26utm_subaff%3D%7Baff_id%7D)

Kalabalık yerleri değil, sakin yerleri tercih edin
Tam anlamıyla incelemediğiniz kıyafetler sonunda sizi kötü hissettirebilir. Eve girdiğinizde onu beğenmeyip bir kenara atabilirsiniz. Bu yüzden emin olmak için sakin ve yeterince vakit geçirebileceğiniz yerleri tercih edin.

tasarruflu-alisveris

Alışverişe tek çıkmayın
Alışverişte size doğruları söyleyecek birini mutlaka götürün. Yakıştıysa yakışacağını, yakışmadıysa yakışmayacağını söyleyen biri mutlaka yanınızda olsun. Unutmayın, alışverişte doğru yönlendirilmek önemlidir ve gereksiz şeyleri almamanıza yardımcı olur.


Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler