66 yaşında çocuk sahibi oldu, şimdi 80 yaşında! Yaşadıklarını anlattı

2005 yılında, 66 yaşında çocuk sahibi olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi Adriana Iliescu, daha sonra yaşadıklarını kızına olan sevgisi sayesinde aştı.

2005 yılında Adriana Iliescu medyada kendisine geniş bir yer buluyordu. Bu Rumen kadın 66 yaşında çocuk sahibi olmuş ve dünyanın en yaşlı annesi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti. Geçtiğimiz 14 yıl içerisinde Adriana’nın yaşadıkları hiç kolay değildi, çevresi tarafından dışlanan ve zorbalığa maruz kalan kadın tüm bu zorlukları kızına olan sevgisi sayesinde aştı, aşıyor. İşte anne olma hayalini çok geç de olsa gerçekleştiren Adriana Iliescu’nun zorluklarla dolu hikayesi.

NİYE GENÇ YAŞTA ÇOCUK SAHİBİ OLMADI?

Adriana 20 yaşında evlendi, anne olmak istiyordu ancak kocası çocuk sahibi olmaya hiç ama hiç sıcak bakmıyordu. Nihayetinde evlilikleri yürümedi ve ayrıldılar, Adriana kendisini Romanya Üniversitesi’ndeki eğitmenlik işine adadı.

9 yıl boyunca kısırlık tedavisi gören Adriana hamile kalmak için çok uğraştı, ancak her denemesi başarısız oldu. Daha sonra tüp bebek yöntemini denemeye karar veren Adriana, bu kararı aldığında yaşı 66 olmuştu bile. Bunun büyük bir risk olduğunun farkındaydı, ama o bu riski almayı ve annelik duygusunu tatmayı çok istiyordu. Çevresindeki insanların çoğu verdiği bu kararı yadırgadı, öyle ki çoğu insan “kendini ölümsüz zannediyorsun galiba?” diyerek ona sırt çevirdi.

YAŞLI ANNE OLDUĞU İÇİN BİRÇOK ZORBALIĞA MARUZ KALDI

Denemelerin sonucunda Adriana üçüz bebeklere hamile kaldı, ancak ikisi anne karnında öldü ve Eliza da prematüre olarak dünyaya geldi. Adriana günlerce, haftalarca yenidoğan yoğun bakım ünitesinde kaldı. Sonunda Eliza hayata tutunmayı başardı.

Dindar olan Adriana çocuğunu vaftiz ettirmek istediğinde de tepkilerle karşılaştı. Hatta vaftiz töreninde rahibelerden birinin Eliza için “Karanlığın Tohumu” dediğini işitti. Ancak verdiği karardan geri dönmedi ve çocuğunu vaftiz ettirdi.

HAMİLE KALMADAN HER ŞEYİ GARANTİ ALTINA ALDI

Adriana daha hamile kalmadan çocuğunun geleceğini garanti altına almıştı. Eğer doğum sırasında kendisine bir şey olursa bebeğinin vasisi doktoru olacak ve kızıyla 18 yaşına girene kadar ilgilenecekti.

Adriana çoğu zaman Eliza’nın büyükannesi zannediliyor. Böylesine geç bir yaşta anne olmanın bencillik olup olmadığını kendine çok soruyor Adriana, ancak tüm hayatını kızına adadığı için bunun böyle olmadığını düşünüyor. Emekli olmasının ardından tüm zamanını kızına ayıran Adriana, bütün vaktini onun iyi bir şekilde yetişmesi için harcıyor.

KIZIYLA ARASI NASIL?

Adriana, Romen dili ve edebiyatı öğretmeni ve kendisinin 25’ten fazla çocuk kitabı var. Eliza ise bilim aşığı bir genç kız ve yaşıtlarından hiçbir farkı yok. Okulunda son derece başarılı olan Eliza’nın hedefi iyi bir üniversite eğitimi almak.

Adriana ve Eliza birbirlerine büyük bir sevgi ile bağlılar. Bir anne olarak Adriana tüm birikimini, tecrübesini ve gücünü kızına iyi bir gelecek kurmak için harcıyor. Hala aktif bir sosyal yaşantısı olan Adriana kızının tüm etkinliklerine katılıyor ve onunla birlikte bolca vakit geçiriyor. Şimdilerde 80 yaşında olan Adriana kendisini hala çok sağlıklı hissediyor ve kızının büyüyüp güzel bir kadın olacağı günleri göreceğine inanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Bence esas mucize o yaştaki bir kadına yürüyebilen onu hamile bırakabilecek kadar güçlü vir mide ya da hayal gücüne sahip olan erkekte. Esas onun ginese girmesi lazım
@beneneyim okuma sıkıntısı yaşıyo yada ezberden yorum atıyosunuz . Tüp bebek yazıyo orda araştırın da öyle yazın cehaletiniz belli olmasın.
sen gel yıllarca çocuk yapma sonra yaşlanınca çocuk yap. çocuk annesiyle babasıyla arkadaş olmak ister
helal olsun. idolümsün Adriana..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler