Dünya ayakta! ABD füzeleri ateşledi

ABD ordusu, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çıkmasının ardından ilk kez 500 kilometreden uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirdi.

ABD Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, geleneksel olarak yapılandırılmış, 500 kilometreden uzun karaya fırlatılan bir seyir füzesi testinin 18 Ağustos’ta Kaliforniya’da bulunan San Nicolas Adası’nda gerçekleştirildiğini bildirdi.

‘ABD, ANLAŞMADAN AĞUSTOS AYININ BAŞINDA ÇEKİLMİŞTİ’

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ağustos ayının başında yaptığı açıklamada, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Anlaşması’ndan (INF) resmi olarak çekildiğini açıklamıştı.

INF Anlaşması, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliği lideri Mihail Gorbaçov tarafından imzalanmıştı.

Anlaşma, menzili 500 ile 5 bin 500 kilometre arasında olan ve karadan havaya atılabilen orta menzilli tüm nükleer ve konvansiyonel balistik füzelerin yasaklanmasını öngörüyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
ABD sana gelince serbest anlaşmadan çekil diğer ülkelere yasak oylemi Allah sizin belanizi verecek insallah
Hep Allah'a yükleyin. Allah'ım açları doyur, yolda kalmışlara yardım et, bize sağlık ver. Yahu Allah sizden istiyor açları doyurun, yardımsever olun diye. Sigara, içki, yağlı yemekler ye, çevrenin anasını belle, sonra neden kanser oluyoruz. Allah bize akıl vermiş. Dua etmek yerine çalışmak gerek. Tevekkül gerek. Sen yapacağını yap, gerisini Allah'a bırak. O zaman işte asıl dinimizi yaşamış olur. O zaman Amerika borusunu öttüremez. Saygılar.
adamsın akın ..
allahın tüm laneti belası senin üzerine olsun katil kan emici sömürgeci emperyalist katil terörist abd
Reis,dostu Trump icin söylediğin bu sözleri duymasın.
@eonel_1976 ypg dostu kılıçdarın, 1 oy hdp'ye 1 oy chp'ye diyen seçmeni. :)
rusların stan füzesinin yanına bile yaklaşamaz önemli olan füzeyi gönderdikten sonra tekrar füzeyi geri cevirip aynı noktaya patlamadan indirmel işde stan füzelerinin bir özelliğide bu.......
@karpinli Rusların imal ettiği bu tip şeylerde hep bir sakatlık, bir arıza falan oluyor. Füzeyi tekrar geri çevirip patlamadan aynı noktaya indirebilmelerinin pek bir garantisi yok bence. Patlayabilir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler