MAGAZİN

Adalet Bakanı Gül’den Aleyna Çakır'ın ölümüyle gündem olan Müge Anlı'yla ilgili açıklama

Adalet Bakanı Gül’den Aleyna Çakır'ın ölümüyle gündem olan Müge Anlı'yla ilgili açıklama

Aleyna Çakır'ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun'un annesi geçtiğimiz günlerde intihar etti. Şüpheli sonrası gündem olan Müge Anlı'yla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklama yaptı. Adalet Bakanı açıklamasında "Bir TV programcısı değildir savcı" dedi.

CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in konuğu olan Abdülhamit Gül, Aleyna Çakır'ın ölümü ve sonrasında Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un annesinin intihar etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aleyna Çakır'ın ölümüyle suçlanan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun geçtiğimiz gün ormanlık alanda ölü bulundu. Uygun'un ailesi Müge Anlı'yı suçlarken Müge Anlı canlı yayında ilk açıklamayı yaptı. Anlı açıklamasında "Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Soruşturmanın büyük bir gizlilik içerisinde devam ettiğini belirten Bakan Abdülhamit Gül, kamuoyunun müsterih olmasını istedi, olayın üstünün asla kapatılmayacağını söyledi.

'HAKİM SAVCININ SOSYAL MEDYASI TELEVİZYONU YOK'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, şunları söyledi: "Çok trajik üzücü bir hadise. Soruşturma devam ediyor. Biliyorsunuz gizli bir şekilde devam eder. Yapacağım yorum, soruşturmanın titizlikle yapıldığına inanıyoruz. Soruşturma neticesinde aldığı kararlar ile adalet duygusunu tatmin edeceğine inanıyoruz. Hakim savcının sosyal medyası televizyonu yok. Onlar kararlarıyla konuşuyor. Adliye bir beyaz süttür orada bir leke varsa bunu kimse affetmez.

Haksız yorumlar yapılabilir ama hakim savcı fiile bakar. Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Savcı hangi delile ulaştı bilmiyoruz. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın. Adaletin tecelli etmesini istiyorsan savcıya kolluğa elindeki delili vereceksin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
Müge Anli'ya sizden daha çok güveniyoruz
Müge anlı reyting uğruna , hem polis , hem savcı hemde Hakim olmuş .
Sayın Bakan birazda Müge Anlıyı moralize etsenize işlerinizi hızlandırıyor kaç vaka suçlu Müge Anlı ve proğramı sayesinde bulundu. Müge Anlıyı kadın çetesi tehdit ediyor sizler halan hakimden savcıdan bahsediyorsunuz Müge hnm a tşk edin her zaman yanındayız değin öyle bir örgütle uğraşıyorki kimbilir kaç ceset daha çıkacak annesini bile ortadan kaldıran bu daltonlar uyuşturucuyu aldımı kimseyi tanımazlar ve arkalarında büyük bir çete gücü var . Kadın konuşmasın diye susturuldu içişleri bakanıma sesleniyorum bu işi sen bitirirsin syn SÜLEYMAN SOYLU lütfen sana güveniyoruz hep yanındayız YAKALA
al iste kafa bu nu memleketin kolluk kuvetleri hakimi savcisi var burde.senin gibi magazin tarafinda olanlar var
Geri Dön