Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Ailecek planlama yapanlara: Tatili keyifli hale getirmenizi sağlayacak 10 şey

  Ailecek gidilecek bir tatili önceden planlamak daha rahat olmanızı sağlar. Birlikte hareket etmeniz gerektiği için her şey düzenli olmalı. Böylece stres attığınız, yorgunluğunuzu giderdiğiniz bir tatil geçirmiş olursunuz. Gelin beraber nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım!

  Ailecek planlama yapanlara: Tatili keyifli hale getirmenizi sağlayacak 10 şey

  1.Erken planlama yapmalısınız

  woman-sunbathing-at-swimming-pool-OCMF01472
  Nerede tatil yapacağınızı, nasıl ulaşım sağlayacağınızı önceden belirlemelisiniz. Erken rezervasyon yaparak uygun fiyatlara ve birçok avantaja sahip olursunuz. Tatil yaklaşınca telaşa kapılmaz ve tatilin tadını daha güzel çıkarırsınız.

  2.Çocukların aktivite yapabileceği ortamlara bakmalısınız

  woman-in-colorful-suit-on-back-in-water-drew-dau-GA2sc8nIOsk-unsplash-960x600-89984951
  Eğer çocuklu bir aile iseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer husus çocuklar için eğlence alanlarının olması. Yetişkinler kafa dinlemek ve sakince hareket etmek isteseler de çocuklar enerjileri oradan buraya koşturarak atmak ister. Bu yüzden çocukların güvenli bir şekilde eğlenebileceği mekanlara bakarak hareket etmelisiniz.

  3.Aile üyelerinin hepsinin fikrini almalısınız

  womansmileapplyingsuncreamonface-skincare-bodysun
  Sadece birinin istediği şekilde hareket edilmemeli. Topluca gidilen tatilin herkese iyi gelmesi gerekir. Dolayısıyla aile üyelerinin her birinin isteğini karşılayabilecek ortak bir tatil planı hazırlamalısınız. Ailedeki herkes tatilde keyif alır ve stresini atmış bir şekilde eve döner.

  4.Plan yaparken dinlenme zamanını unutmamalısınız

  woman-happy
  Tatil demek enerjinin tamamını harcayıp güçsüz kalmak demek değildir. Gidilen yerde keşfedilmesi gereken bir sürü şey vardır ya da tadılması gereken bir sürü deneyim olabilir. Bunları gerçekleştirirken araya dinlenme süresi eklemeyi unutmamalısınız. Tatil aynı zamanda enerjinin yenilenmesi demektir.

  5.Güvenlik ve sağlık tedbirlerini almalısınız

  220531190304-woman-meditation-stock
  Gideceğiniz yere tedbirlerinizi alarak gitmelisiniz. Kullandığınız ilaçlar var ise koyduğunuzdan emin olmalısınız. Bunun yanı sıra nereye kaç günlüğüne gittiğinizi yakınlarınıza bildirmelisiniz. Başınıza bir şey gelmemesi adına bu tedbirleri alırsanız tedirgin olmadan tatilinizin sefasını sürersiniz.

  6.Bavul tercihinde dikkat etmelisiniz

  seductive-young-woman-relaxing-sun-near-pool-wearing-straw-hat-sunny-day-resort-summer-concept_169016-10584
  Hafif, taşıması kolay bavullar tercih edin. Hazırlarken düzenli bir şekilde yerleştirmeyi ve ana malzemeleri koymayı unutmayın. Tatil esnasında size problem yaşatmayacak kullanışlı bavullar ile hareket edersiniz.

  7.Yolculuğunuzu eğlenerek geçirmelisiniz

  How-To-Be-A-Happy-Woman
  Tatil yerine varmadan önce yapılan yolculukları da tatilin içerisine katın. Yolculuğun tadını çıkarmaya çalışın. İmkanınız varsa gezerek ve güzel manzaralar görerek yolculuk yapabilirsiniz. Ya da yanınıza kitap alabilirsiniz, bir film indirerek keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

  8.Gideceğiniz yerin kültürünü araştırabilirsiniz

  woman-gb1ca6a47b_1280
  Tatil bölgesinin tarihini, kültürünü, mutfağını ve geleneklerini keşfetmeye çalışmalısınız. Farklı yerler görmek, yemekler tatmak ve anılar biriktirmek tatili keyifli hale getirir. Ailecek yapacağınız bu keşif unutulmaz anlara yaşamanızı sağlayacaktır.

  9.Teknolojik aletlerden uzak durabilirsiniz

  young-woman-1745173_1280
  Ailecek vakit geçirmek ve keyif almak için gidilen tatilde teknolojik aletlerin bir kenara konması gerekir. Normalde günlük yaşamın gürültüsünden birlikte vakit geçiremeyip sohbet etme imkanı yakalayamadığınız aileniz ile tatilde bol bol sohbet etmelisiniz. Ayrıca sosyal medyada değil, gerçek hayatta yaşadığınızın farkına varıp anın tadını çıkarmalısınız.

  10.Anıları saklamalısınız

  smiling-cute-asian-woman-using-600nw-2244373905
  Bir ajanda, not defteri alarak tatilin her günü minik notlar alabilirsiniz. Nasıl geçtiğin, neler gördüğünüzü ve yaşadığınızı, ne hissettiğinizi kaydedebilirsiniz Bir de bol bol fotoğraf ve video çeker anları ölümsüzleştirebilirsiniz. İleride baktığınızda tatilin verdiği keyfi tekrar hissedebilirsiniz.

  Express

  En Çok Aranan Haberler