YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Aktardaki gizli afrodizyak: Kakule

  Doğal bir afrodizyak kaynağı olan kakule, alternatif tıpta kullanılan en özel baharat türlerinden biridir. Çeşitli yemek ve içeceklerde kullanılabilen bu mucize baharat, şifasıyla herkesi şaşırtıyor

  Kakule, özellikle erkeklerde iktidarsızlık, ereksiyon sorunu ve erken boşalma gibi cinsel bazlı sorunların tedavisinde alternatif tıpta son derece yaygın olarak kullanılır.

  kakule

  Kökeni Hindistan’a kadar dayanan bu mucizevi bitki Asya’nın çoğu yerinde de üretilir. Yemeklerde ve tatlılarda tercih edildiği gibi içeceklere de eklenebilir. Örneğin kakule çayı Hindistan’da çok yaygındır ve cinsel gücü yerine getirmek için kullanılır.

  Alternatif Çin tıbbında yer alan kakule ayrıca; akciğer rahatsızlıkları, diş eti hastalıkları, boğaz problemleri, böbrek taşları, akciğer tıkanıklığı, tüberküloz, mide bağırsak sorunları için ve zehirlenmelere karşı panzehir olarak kullanılmıştır. Günümüzde de bu rahatsızlıkların giderilmesinde hala kullanılır. Toz şeklinde olan baharatı ve çayı bu hastalıklar için yaygın kullanımdır.

  Ayrıca kakulenin:

  kakulee

  100 gramında; 300 kalori, 68 gr karbonhidrat, 11 gr protein, 28 gr lif bulunur. Kolesterol oranı sıfırdır. Niasin, piridoksin, riboflavin, tiamin, A vitamini, C vitamini, sodyum, potasyum, kalsiyum, bakır, demir, manganez, magnezyum, fosfor, ve çinko içerir.

  Nasıl kullanılır?

  Her zaman içtiğiniz siyah çayın içine de bir miktar ekleyebilirsiniz. Bu hem çaya aromaik bir tat verecek hem de kakulenin faydalarını alabilirsiniz. Bunun için demleyeceğiniz çaya 4-5 tane kakule atmanız yeterlidir.

  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler