Aktarlarda saklı kalmış mucize! Öksürükten iltihaplanmaya kadar şifa dağıtıyor

Aktarlarda şifa amaçlı satılan ‘çam sakızı’ öksürük, şeker, iltihaplanma ve mide rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa deva oluyor.

Aktarlarda saklı kalmış mucize! Öksürükten iltihaplanmaya kadar şifa dağıtıyor

Bal renginde ve kıvamında olup keskin kokusuyla birçok hastalığa şifa olan çam sakızı, en çok mide dostu olarak kullanılıyor.

çam sakızı2

Genellikle köknar ve ladin ağaçlarının kabukları arasından çıkan çam sakızın kilosu ise 20 liradan satılıyor.

çam sakızı3

Yozgat’ta yıllardır aktarlık mesleğiyle uğraşan Murat Ursavaş, çam sakızının faydaları hakkında bilgi vererek “Solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan çam sakızı, akciğeri iltihaplarına ve öksürüğe karşı fayda sağlıyor. Sesi açıyor ve mideye kuvvet veriyor, hazımsızlığı gideriyor. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı fayda sağlıyor. Düzenli çiğnendiğinde diş etlerini geliştiriyor ve basur tedavisinde kullanılıyor. Faydasını bilen vatandaşlar çam sakızına büyük ilgi gösteriyor. Çam sakızının kilosu 20 ila 30 TL arasında değişiyor” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
inanmayın şöyle şeylere bu kadar çok şifalı etkili bir olsa 20 liraya satılır mı hele şu zamanda. diyelim şifalı kimse farkında değil reflüden şekere her derde deva bunu hastaneler doktorlar ilaç firmaları farketmemiş kullanmıyor. ama aktar mehmet amca çağın hastalığını bir tutam çam sakızıyla bitiriyor. öyleyse Gastroenteroloji uzmanları versin bundan herkes şifayı kısa yoldan bulsun hemde 20 liraya offf ne tedavi ama
yahudimisin lan sen. zırto. kerameti olsaymış da bu kadar ucuz olur muymuş muş. çakalllll. sen taaaaaaa.
senin de akp gibi herseye iyirazin var be birader. mazbatayi aldi adam bi sus artik
2500 tl olsa alırdın değilmi? oģlum bu çam sakızı derler her çam ağacından çıkar boldur, o yüzden ucuzdur
200 tl olsaydı böle yazmazdın her halde.şifa değeri paraylamı ölçülüyor..adamın değeri bir yüzüktü.şimdi dünyaları var..al 20 ye kullan sonradan dönüşü dünyalar olur merak etme..
neyin neye iyi geleceği belli olmaz doğal beslenmekte her zaman fayda olduğunu düşünüyorum 50 yıl öncesinin beslenme alışkanlıkları arasında çam sakızı da var doğal beslenmekten koptuğumuz için başımıza birçok hastalık illeti gelmedi mi bunu bir düşünün
nasıl kullanılacağını da yazsaydınız şimdi millet alır bunu çiğ çiğ yer
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler