Mynet Trend

Alina isminin anlamı nedir? İşte Alina ismi kökeni nedir? İşte anlamı...

Son dönemlerde Türkiye'de çokça tercih edilen isimlerden olan Alina isminin ne anlama geldiği vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Özellikle yeni doğacak çocuklarına isim arayışına giren anne babalar tarafından merak edilen Alina ismi ne anlama geliyor? İşte Alina ismi anlamı...

Alina isminin anlamı nedir? İşte Alina ismi kökeni nedir? İşte anlamı...

Türkiye'de sıkça rastlanan kız isimlerinden isimlerden biri olan Alina'nın ne anlama geldiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Yeni doğacak çocuklarına isim arayışına giren ebeveynler tarafından merak edilen Alina ismi ne anlama geliyor?

ALİNA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Son dönemlerde Türkçe'de yerleşik olarak pek çok bebek için tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Türkçe'deki anlamına bakıldığında ise, ‘Parlak, güzel, asil ve yalnız’ gibi anlamlara gelmektedir.

Kız çocukları için en fazla tercih edilen ve sevilen isimler arasında son dönemde Alina geliyor. Özellikle telaffuz açısından oldukça zarif ve hoş bir tını oluşturması nedeniyle ilgi çekmektedir. Alina ismi, farklı diller üzerinden pek çok ülkede de kullanılmaktadır.

Alina ismi Alina Kur'an'da geçmiyor. İsmin Slav kökenli olduğu biliniyor.

Araştırmacılar Alina isminin anlamının, “diğer”, “yabancı” olarak açıklandığı Latin dili ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğunu savunuyorlar. Fakat bu tek yorumlama kesinlik içermiyor. Örneğin, Adeline’nın formunun da bu isme eşdeğer olduğu İskandinav ülkelerinde, “görkemli”, “cömert” olarak tercüme ediliyor. Anlamı güzel olan bu ismin kökeni aynı zamanda Aleyna isminden gelmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön