Alkolü bir fotoğrafla bıraktı! Şimdi bambaşka biri

Alkol ya da uyuşturucu gibi maddelerin sürekli olarak kullanımının hem fiziksel hem de psikolojik etkileri bulunuyor. Bu tür bağımlılıklar kişinin dış görünümünü de ciddi oranda değiştiriyor.

Alkol ya da uyuşturucu gibi maddelerin bağımlılığı bunları kullanan insanları psikolojik olduğu kadar fiziksel açıdan da etkiliyor. Sinir ve sindirim gibi sistemleri ciddi oranda etkileyen bu bağımlılıklar kişinin dış görünümünü de değiştiriyor. 47 yaşındaki Gene Davis de alkol problemi olan kişilerden biriydi. Onlarca yıl alkolizmle mücadele ettikten sonra bir gün kendi fotoğrafını gördü ve bu fotoğraf sayesinde alkolü bırakmak için ihtiyacı olan gücü kendinde buldu. İşte detaylar...

Galler doğumlu 47 yaşındaki Gene Davis, 14-15 yaşlarındayken alkol tüketmeye başladı. Kuzeninin müzik grubunda çalan Davis, sık sık barlarda sahne alıyordu. O günlerde alkole başladığını belirten Gene Davis, alkol probleminin katlanarak arttığını dile getiriyor. Hatta bu sorun derslere katılmasına engel olduğu için Gene Davis, üniversiteden de atılmış.

ALKOL PROBLEMİ YÜZÜNDEN HİÇBİR İŞTE TUTUNAMAMIŞ

Davis, alkol problemi yüzünden hiçbir işte tutunamamış. Genellikle kısa süreli işlerde çalışmış. Alkol problemiyle ilgili ilk kırılma noktasını ise şu şekilde anlatıyor;

“Birgün bir bardayken birileri biralarını yere döktü. Ben de bir pipet almaya karar verdim, dizlerimin üstüne çöktüm ve dökülen biraları pipetle içmeye başladım. Zemin ise görüp görebileceğiniz en kirli zeminlerden biriydi, üstelik masamda beni bekleyen bir bardak bira daha vardı. Bu duyduğunuz en iğrenç şeylerden biri değil mi? ”

ÇEKTİĞİ SELFİE AKLINI BAŞINA GETİRDİ

Daha sonra alkolü bırakmayı deneyen Davis 2010 yılında eşi Vicky ile tanıştı, bir süre sonra alkole tekrar başladı ancak 2015 yılında oğlu Joe doğunca tekrar bırakmaya karar verdi. Davis, alkolü bırakma girişiminde bir kez daha başarısız oldu ve ailesi onu evden attı. Davis ise bir arkadaşının evinde kalmaya başladı. Yine alkollü olduğu bir gece ise uyanıp tuvalete gitmek için kalktı ancak ranzadan düşerek ciddi şekilde yaralandı. Ne olduğunu anlamayan Davis, yüzündeki kanı fark etti ve kendini görmek için bir selfiesini çekti. O anda ise ne kadar kötü durumda olduğunu anladı. Ve alkolü bırakmaya karar verdi.

18 AYDIR ALKOL KULLANMIYOR

Davis nihayet başarılı oldu ve tam 18 aydır alkol kullanmıyor. Bir Hint restoranında çalışmaya başlayan Davis, şimdi yalnızca oğlu Joe için iyi bir baba olmaya odaklandığını söylüyor. Davis; “Tüm bu kayıp yıllara gelince hiçbir şeyden pişman değilim. Çünkü, o yoldan gitmeseydim, Vick ile tanışmayacaktım ve oğlum olmayacaktı. Şimdi yalnızca onun için iyi bir baba olmaya odaklandım. Kendimi yeniden bulduğumdan beri -kazadan bahsediyorum- çok zaman geçti ve bu yeni halimi seviyorum.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
şimdi bide tövbe et güzel bi gusül al şükür namazı kıl sonrada sigortalı bi iş bul kendine oh miss
Ankara Beni bulsun :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler