Mynet Trend

         

Anıtkabir'de 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atanlara küfür eden iş insanı gözaltına alındı

Anıtkabir'de 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atanlara küfür eden iş insanı gözaltına alındı

Sosyal medyadan yayınladığı videoda 10 Kasım’da Anıtkabir'de “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı atan gençlere küfür eden iş insanı Mehmet A. Kocaeli’de gözaltına alındı.

Sosyal medya üzerinden Atatürk'e hakaret edenler hakkında Cumhuriyet savcılığına yaptığı şikayetler ile tanınan Vatanseverler Hareketi Derneği Başkanı, iş insanı Mehmet A., sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, 10 Kasım günü Anıtkabir'de, 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atan gençlere küfür etti. Büyük tepki çeken paylaşımın ardından savcılık, Mehmet A. hakkında soruşturma başlattı. İş insanı Mehmet A., soruşturma kapsamında bugün gözaltına alındı.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, Mehmet A.'nın paylaşımı üzerine yazılı bir açıklama yaparak, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan çirkin, aşağılık sözlerini kamera ile kayıt altına alan ve bunu sosyal medyada yayınlayarak infiale neden olan Mehmet A. hakkında yasal süreç ilgili merciler tarafından başlatılmıştır. Halkımızın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza hakareti vatanseverlik sayacak kadar çarpık, onu seven ve destekleyenlerin ırzına, namusuna dil uzatacak kadar sapkın, hastalıklı bir beyne sahip bu kişi hakkında herkesi sağduyulu olmaya davet ediyor, gerekli cezayı yüce Türk adaleti önünde alması için bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız."

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
Koyunların öğrenebildiği sloganların hepsi 3 kelime. Sürekli aynı ismi tekrar etmeyi slogan sanıyorlar.
Öyle bir duruma geldikki bu yoruma beğene basmak için korkuyoruz eve baskına gelirler diye.
Mesele Anıtkabir değil. Cumhurbaşkanına saygı. Sapıtma bence. Ayağı takıldığında bile AKP diyen ucuz zihniyet, 3 kelime diye alay ediyor.. Her iki yönlü bakıldığında %25 oydan yukarı çıkamadığınızı çok iyi anlıyorum.. Ama biteceksiniz birgün, bunu da göreceğim.
Dünyada 30_40 yıl gibi kısa zaman içinde okadar büyük degisiklikler olduki; şöyle bir geriye dönüp baktığında farkediyor insan.. İran da Şah Irak'ta Saddam yıkıldı . Berlin Duvarı yıkıldı SSCB Yıkıldı benim aklıma gelen bunlar.Dahada bunlar gibi vardır eminim. "Yıkılmaz" denilen şeyler Yıkıldı .. Ve Dünyadaki bu değişim hiç durmadan devam ediyor
80 yıldır 3 kelime kullanan hangi sürü yazarken 3 kelime önce kime gidiyor beyin olmayan avukat
@can_a_b8 Kim bitecek ,fazla coşmuşsun, İstanbul B.B. seçiminden de mi anlamadın?
niye sen tavuk musun yoksa kaftancıoğlunun etini yediğindenmisin
@extreem ahlaksızsınız hayasızsınız kusura bakma şu adamı savunuyorsan ondan farkın yoktur
@extreem, "mustafa kemalin askerleriyiz" etti üç kelime, bundan bahsediyorsun değil mi
@extreem senin gibi yıllardır süt veren inek olduktan sonra koyunların ne önemi var.
@can_a_b8 Çok beklersin...
herkesin özgür iradesi var ama tabiki küfür hakaret edilmemesi lazım gereken cevaplar ancak sandıkta verilir
iyi yapmışınız elinize sağlık da bu akp vekiiler bakanlar il başkanları ve hakim savcılar bi zahmet atatürke hakaret edenleri sizden ceza vermenizi beklemiyoruz da en azından destek çıkıp arkaların da durmamaya davet ediyorum
Geri Dön