Apex Legends Mobile 2019 bitmeden gelebilir!

PUBG ve Fortnite’ı çıktığı gün tahtından indiren Apex Legends, şimdi de PC ve konsollardan sonra mobile gözünü dikti. Peki, Apex Legends Mobile ne zaman çıkışını gerçekleştirecek?

Apex Legends Mobile 2019 bitmeden gelebilir!

EA’nin Titanfall’un yapımcısı olan Respawn’a yaptırdığı Battle Royale türündeki Apex Legends, çıktığı ilk gün PUBG ve Fortnite‘ı tahtından indirmişti. Oynaması ücretsiz olan oyun, grafiklerinin yanısıra farklı dinamikleri ile oyuncuları bağlamayı başarmıştı. İlk 3 gün içerisinde 10 milyon oyuncu barajını aşan Apex Legends, şimdi de gözünü mobil platformlara dikmiş durumda.

Rakipleri PUBG ve Fortnite‘ın mobil platformda da yer alamsı Apex Legends‘ın işini zorlaştıracak gibi görünüyordu. Ancak EA bu handikapı ortadan kaldırmak için oyununu mobile de taşıyacağını açıkladı.

EA CEO’su Andrew Wilson’ın “Önceden de belirttiğim gibi, Apex Legends’ı ilerleyen zamanlarda mobile cross-play olarak yayınlamayı planlıyoruz. Oyunun Amerika ve Avrupa’nın yanında Asya’da muazzam bir değere ulaşmasını bekliyorum, ki bunun için sürekli iletişimdeyiz.” açıklamasında bulundu.

Apex Legends Mobile geldiği zaman Fortnite’taki gibi çapraz platform desteği sunacak. Ancak bu çapraz platform muhtemelen, konsol ile mobil arasında olacaktır. Çünkü aksi durumda PC’deki klavye ve mouse işin içerisine girdiği zaman konsol ve mobil oyunculara çok büyük haksızlık yapılabilir.

14 Şubat’ta yalnız kalmayın! İşte Tinder benzeri en iyi uygulamalar!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler