Arnold Schwarzenegger’li Terminator: Dark Fate, gişede dibi gördü

Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton ikilisini bir araya getiren yeni Terminatör filmi, Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) gişede büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Kasım ayının merakla beklenen filmlerinden olan Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) nihayet sinemaseverlerle buluştu. Cuma günü itibarıyla ülkemizde de vizyona giren film, ilk hafta performansıyla gişede büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader), Kuzey Amerika'da açılış hafta sonunda yalnızca 29 milyon dolar hasılat etti.

Variety’nin geçtiği bilgilere göre; Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) filminin dünya genelindeki hasılatı sadece 124 milyon dolar. Arnold Schwarzenegger’li film, bazı Avrupa ülkelerinde bir hafta erken vizyona girdi. 124 milyon dolar, 10 günlük gişe hasılatını temsil ediyor.

ÇİN'DEN ELİ BOŞ DÖNDÜ

Terminator: Dark Fate özellikle de dünyanın en büyük ikinci sinema pazarı olan Çin'de önemli bir hayal kırıklığı yaşamış. Buradaki açılış hafta sonu hasılatı 27 milyon dolar seviyesinde. Serinin bir önceki filmi olan Terminator: Genisys sadece ilk gününde Çin'de 26 milyon dolar hasılat yapmıştı. Çok büyük bir düşüş görülüyor.

YERDEN YERE VURULDU

Arnold Scharzenegger, Linda Hamilton ve James Cameron üçlüsünü tam 28 yılın ardından tekrar bir araya getiren Terminator: Dark Fate, serinin hayranları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz hafta paylaşılan ilk eleştirilerin ardından bu beklentiler yerini yavaş yavaş hayal kırıklıklarına bırakmaya başladı. Hayranları, Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) filminin senaryosunu yerden yere vuruyor.

Paramount Pictures, Terminator: Dark Fate filmini 180 milyon dolarlık büyük bir bütçeyle hazırlamış. Paramount'un bu bütçeyi geri kazanması için Dark Fate'in gişede 470 milyon dolar gibi bir hasılat elde etmesi gerekiyor. Ancak ilk hafta performansına bakılacak olursa filmin şu anda 300 milyon dolar hasılata ulaşması bile zor görünüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
yaşlılık böyle iş bitmiş
film kaliteli. ama konu berbat.
İlk 2 film şahane idi 3. idare eder gerisi çöp helen son 2 tanesi çöpoğlu çöp
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler