MAGAZİN

Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu!

Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu!

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden eski model Tuğçe Kazaz'a tepki yağıyor. Son olarak Ceza ve Engelli Hakları Uzmanı avukat Turgay Özcan, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tuğçe Kazaz’ın Youtube’ta yayımlanan bir videoda, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” sözü yargıya taşındı. Avukat Turgay Özcan, sosyal medya hesabı üzerinden Tuğçe Kazaz hakkında, “5816 sayılı kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Özcan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 • Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundum. Dava sonucunda da haklılığım kabul gördüğünde, Tuğçe’den alacağımız avukatlık ücreti ile Sosyal sorumluluk adına SOKAK HAYVANLARINA YARDIMDA BULUNMAYA KARAR VERDİM!! (Sonucunu buradan paylaşacağım.)

tugce-kazaz-suc-duyurusu-twitter

Avukat Turgay Özcan, savcılığa verdiği dilekçede Tuğçe Kazaz’la ilgili şu ifadelere yer verdi:

 • Şüpheli tüm ülkede tanınan eski bir mankendir. 2001 yılında düzenlenen Miss Turkey Güzellik Yarışmasında birinci seçilerek ünlü olmuş, din değiştirmesiyle gündeme gelmiştir.

 • Son dönemde ise Atatürk ve onun hatırası üzerinden sansasyonel beyanlarda bulunarak gündeme geleme çabasındadır. Şüpheli cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına almış, çağdaş yaşamı ahlaksızlık olarak nitelemiştir.

 • Ne Kemalizm bir dindir, ne de Atatürk ilah. Kazaz beyanlarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve Atatürk’ün manevi hatırasına sistemli olarak hakaret ettiği ortadadır.

 • Atatürk’ü İslam düşmanı olarak niteleyerek insanların dini duygularını da istismar eden şüpheli bundan faydalanarak Atatürk karşıtlığını körüklemeye çalışmaktadır. Bu nedenle şikayette bulunmak zaruri olmuştur.
 • TUĞÇE KAZAZ NE DEMİŞTİ?

  Sık sık din değiştirmesiyle gündeme gelen eski model Tuğçe Kazaz, şu skandal cümleleri kullanmıştı:

  "Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar. Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü.

  Cumhuriyet’le birlikte Osmanlı’dan kalan miras ortadan kaldırıldı. Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğru. Bugün dokunabilir misin Atatürk’e? Dokunamazsın adamın kutsalı…"

  YORUMLARI GÖR ( 0 )
  Okuyucu Yorumları 127 yorum
  Yav se Yav sanene kime hakaret etmişse etmiş babanın oğlumu
  babamızın oglu degıl ama herseyımız,zorunamı gitti
  Erdoğana edince 1000 savcı koşturr peşinde, babamızın oğlu mu erdoğan?
  @ozkan1535 hakaret falan yok medyatik olmaya çalışıyor atatürk tüccarları rant var rant
  dimi burada alayimiz sana hakaret edebiliriz
  sen kendini o kadar zorlama beynin almaz hakaret edilen kisinin kim oldugunu neler yaptigini zorlama kendini
  @ozkan1535 ATATÜRK lan o hakaret ettiği yobaz ne biçim konuşuyorsun
  Yav sanane kime dava açmıçsa açmış babanın oğlumu
  @ozkan1535 lan sen atatürk kim biliyormusun? önce sen bunu anla...
  yav sanane çomar adam şikayet etmişse etmiş o normal bir türk evladı gerekeni yapmış sana giren çıkan ne...
  @ozkan1535 Sülalenden sana ne?...
  Atatürk bu ülkeye medeniyeti getirmiştir . Din ve devlet işlerini birbirinden ayırmıştır.Herkes inandığı dine inanmakta özgür inanmayanda inanmaya özgürdür.Kimseye zorlama yapılmaz. Tuğçe hanım eğer arabistanda doğsa idi bırak din drğiştirmeyi erkek içine çıkamazdı
  kusura bakma da medeniyeti tüm dünya ya osmanlı getirmiştir osmanlı zamanında herkez dinini özgürce yasamistir 30 sene öncesine kadar alevi olduğunu bile kimse söyleyemezdi
  @we05 git tarih oku! yavuz sultan selim döneminde neler yaşandığını ondan sonra burada yorum yap
  Din ve Devlet işleri birbirinden ayrı ise; Avrupa neden Pazar ve Cumartesi günlerini Tatil olarak kabul etmiş? Biri Hristiyanların diğeri Yahudilerin İbadet günü olduğundan olabilirmi? Demekki Din işini Devlet işinden Ayırmamışlar.. Ömrümüz Kilisede Nikah kıyan Papaz Filmleri izlemekle geçti Kendileri ayırmamış; ama bizimkilere ayırttırmışlar
  @we05 hiçte bahsettiğin gibi değil arabistanda hava alanında kadınlar karşıladı bizi tam tersi yıllarca kadınları okullara hatta hastahanelere siz sokmadınız çıkarın şu çağdışı maskelerinizi
  @we05 çok zekisin güzel kardeşim osmanlı zamanında müslüman olmayan bir kişi ben hristiyanım deseydi hemen idam edilirdi
  @we05 medeniyeti dünyaya getiren yavuz sultan selimin kaç milyon ALEVİ katlettiğini bilmiyormusun özgürce yaşamışmış klavyesi olan yazıyor.
  Hangi özlürlük
  @we05 osmanlı devam etseydi osmanlı olarak kalacaktı Atatürkmü yıktımosmanlıyıda mal mal konuşuyorsunuz
  @soljaer yav he he
  @we05 Getirip nereye gitmiştir?
  avukat değilmisiniz para hesabını önceden yapmışsın
  Geri Dön