Mynet Trend

Auckland

Yelkenler, Plajlar ve Volkanlar Kenti Auckland, Yeni Zelanda'nın en büyük şehri.

Auckland

Genel Bilgiler

Yelkenler, Plajlar ve Volkanlar Kenti

Auckland, Yeni Zelanda'nın en büyük şehri. Yaklaşık 1.5 milyon nüfusu ile aynı zamanda ülkenin 3'te 1'lik kısmını oluşturur. Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'nda bulunan ve küçük miktardaki toprakların birleşerek bir araya geldiği bir yer. Auckland, dünyanın en büyük Polinezya nüfusuna sahip şehri. Şehir, tüm şekil ve formlarda ilgi çeken alanlarının doğal manzarasını birlikte sunar (Turkuaz sular, plaj adaları, volkanlar, yağmur ormanları).

Güneşli bir iklime sahip olan Auckland, harika bir tatil beldesi. Şehrin batısındaki yağmur ormanları tepeden aşağıya doğru iner ve kıyıda siyah kumlu plajlar ile buluşur. Şehrin kuzeyinde, etkileyici sahillerin arasında, şaraptan bir ülke bulacaksınız. Burası en iyi bilinen Rangitoto Adası'nın 48 yanardağı ile çevrelenen Auckland Bölgesi. Günlük dağ gezileri için harika bir hedef.

Şehrin içinde ikonik Sky Tower, sizlere şehrin çevresine ait harika bir manzara sunar. Şehrin gece hayatı canlı. Partiyi sevin ya da sevmeyin rahat bir içki içebileceğiniz ya da bir lokma bir şey yiyebileceğiniz uygun yerler bulabilirsiniz. Alışverişte lüks markaları içeren mağazaların büyüsünde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön