Aylık 2.5 dolar abonelik ücretiyle istediğin insanı takip et

Kullanıcıların mahremiyetini tehdit eden Patrol uygulaması, hedeflenen kullanıcıların baka hangi kullanıcılar ile etkileşimde olduğunu tespit ediyor. Böylece stalker’lar, hedef aldıkları kişilerin kimle konuşup iletişim kurduğunu görebiliyor.

Aylık 2.5 dolar abonelik ücretiyle istediğin insanı takip et

Kıskanç sevgililerin büyük ilgi gösterdiği uygulama, aylık 2.5 dolar gibi bir abonelik ücretiyle kullanılıyor. Ya da 80 dolarlık yıllık ücret ödeniyor.

Ancak uygulamanın yaratıcısı Sergio Luis Quintero şimdilik sadece 300 kişinin abone olduğunu belirtiyor. Yani Patrol henüz dünya çapında bir kabusa dönüşmüş değil.

Öte yandan Instagram API’sinde bir açık bularak uygulamayı hazırlayan geliştiriciye karşı sosyal medya devi yasal bir yaptırım uygulayamıyor. Yine de bu uygulamaların, geliştirici sözleşmesini ihlal ettiğini savunarak uygulamaların kullanımını engellemeyi planlıyor.

Fakat, Instagram’da bu tür bir açık bulunması, “geliştirici lisansına” sahip herkesin, merak ettiği kullanıcıların hesaplarını gözetleyebileceğini de ispat etmiş oluyor.

Sosyal medya servislerinin stalker problemine karşı kullanıcıların mahremiyetlerine daha fazla özen göstermesi bekleniyor.

The Witcher dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler