Aynı yerde dördüncü orman yangını! Mahalle sakinleri nöbette

Muğla Marmaris'te son 4 gün içinde, aynı bölgede ve aynı saatlerde dördüncü kez orman yangını çıktı. Yangın büyümeden söndürülürken, polis kundaklama şüphesiyle araştırma başlattı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı asayiş, terör, trafik ve istihbarat ekipleri, yangından 10 dakika önce bir motosiklet üzerinde zayıf yapılı, kirli sakallı ve düzgün giyimli iki kişinin hızla bölgeden uzaklaştığı yönünde iddialar üzerine ormanlık alanda geniş çaplı arama başlattı.

50 polis şüphelileri bulmak için 1 hektar kızılçam ve makilik alanla kaplı sarp dağ eteklerinde aramalarını sürdürdü. Aramalara Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı helikopter havadan destek verdi.

MAHALLE SAKİNLERİ NÖBETTE

Yangının çıktığı yerin 25 metre uzağında ise çakmak bulundu. Muhafaza altına alınan çakmak üzerinde parmak izi araştırması yapıldı. Mahalle sakinleri ormana çıkan patika yollarda köpekleri ile dolaşarak nöbete başladı.

Ormanlık alana çıkan yollarda ve apartmanlardaki güvenlik kameraları inceleme altına alındı.

'KORKU VE PANİK İÇİNDEYİZ'

Mahalledeki bir sitenin yöneticisi Murat Akgün, "Sitemizde dostlarımızla beraber bekliyoruz. İki gün önce iki defa bugünde iki olmak üzere toplam 4 defa yangın çıkarıldı. Görsek gerekeni kendimiz yapar güvenlik güçlerine teslim ederiz. Korku ve panik içindeyiz. Polislerimizle beraber nöbet tutacağız. Vatan hainliği bu olsa gerek" dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sabotaj ihtimaline karşı 3 araç ve 6 kişi yaya olmak üzere bölgede sürekli devriye gezeceği öğrenildi. (DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
pkk destekcılerıne oy verenler ıcınız rahatmıı ..
@silveremre3 dünyanın en kıdemli cahil kesimine sorarım pkk nın yaktığı yere neden akp sonradan villa yapar ?
geri zekali senin haci babalarin yakiyo oralari rant devri sizde geri zekali makarnaci
sizin bakan bıraksa belediye iş yapacakta bakan bey izin vermiyo at gözlüklü
@silveremre3 villaya ihtiyacı olan ve izini alabilecek tanıdıkları olan biri de olabilir mi acaba hani sahil şeridinde sit alanlarına peydah olan bir sürü otel kimin diye sorulduğunda alınan cevaplar hep manidar da ondan kafamda soru işareti oluştu.
bu ormanları biri rant uğruna yaktırıyor ,yaktıranlarında ciğeri yansın inşallah şu mübarek günü.
sence pkk mi yoksa rAntcilar mi yakiyor memleketi her karesi imar affo diye peşkeş cekenlere bi sor istersen yakıyorlar iki yil sonra tesis aaa ne oldu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler