YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Sağlıksa Sağlık, Lezzetse Lezzet: Ayvalı Kereviz Salatası Tarifi

  Zavallı kereviz.

  Sağlıksa Sağlık, Lezzetse Lezzet: Ayvalı Kereviz Salatası Tarifi

  Zavallı kereviz. Adı çıkmış 9'a, inmez 8'e. Çok seveni de var ama sayıları ne yazık ki ortalamayı yükseltmeye yetmiyor, kerevizi sevilen sebzeler listesine sokamıyor. Diğer kış sebzeleri için de durum hemen hemen aynı zaten. Döne döne, kuru fasulye, nohut, belki biraz ıspanak, bolca köfte-patates, hamur işi, pilav, makarna... Salatadan gayrı bitkisel gıda tüketmeden kışı geçiren aileler var. Tabii anneler denemekten asla vazgeçmiyorlar, o ayrı. Sebze çorbasına Allah ne verdiyse doldurup ezenleri mi ararsınız, sebzeleri kıymayla karıştırıp köfte yapanları mı? Çaba takdire şayan tabii ama biz herkesin ne yediğini bilmeye hakkı olduğunu düşünüyoruz. Yediği şeyin ne olduğunu bilmeyen çocuklarda sağlıklı beslenme bilinci ve alışkanlığını yerleştirmek, damak zevki kazandırmak pek de mümkün görünmüyor.

  Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

  Kerevizin en güzel hallerinden biri hiç şüphesiz salata hali. Tamamen çiğden yapıldığı için son derece sağlıklı, yoğurt ve ceviz katkısıyla besleyici ve ayvanın da desteğiyle ekstra lezzetli bir salata tarifimiz var. Ana yemek olmadığı için kimse de, "yemezsen aç kalırsın" baskısı hissetmez. Bilerek ve isteyerek tadına bakan herkes kerevize değil, kendine bir şans vermiş olur.

  Ayvalı kereviz salatası, tek başına da sağlıklı ve besleyici bir öğün olabilir. Ayrıca başta patates olmak üzere kızartmaların ve böreklerin yanında sos olarak ya da kızarmış ekmek dilimlerinin üzerine sürerek servise sunabilirsiniz.

  Chef GPT

  En Çok Aranan Haberler