YURTHABER

Barış Saylak, aday adaylığını açıkladı

Milas ilçesinde de belediye başkanlığı adaylığı için, aday olacak isimler tek tek belirlenmeye başlandı

Barış Saylak, aday adaylığını açıkladı

BARIŞ SAYLAK, aday adaylığını açıkladı

Muğla ili, Milas ilçesinde de belediye başkanlığı adaylığı için, aday olacak isimler tek tek belirlenmeye başlandı.

Ümit KESKİN – MilasMuğla

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri için Türkiye genelinde geriye sayının başladığı şu günlerde, Muğla ili, Milas ilçesinde de belediye başkanlığı adaylığı için, aday olacak isimler tek tek belirlenmeye başlandı.

1990 yılında genç bir veteriner hekim olarak göreve başlayan Milas Belediyesi’nde 23 yıl boyunca mesleğimin yanı sıra, 15 yıl Belediye Encümen üyeliği, kısa bir dönem de olsa çok kutsal ve anlamlı bir görev olarak Nikâh Memurluğu, bir dönem Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Barış Saylak, Yüksek Seçim Kurulu’nun 4 Ekim 2013 Tarihli resmi gazete yayınlanan kararı uyarınca 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde Milas Belediye Başkanlığı görevine Aday Adayı olmak için memuriyetten istifa dilekçesini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a vererek CHP’den Milas Belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

İstifa dilekçesinin ardından, Ankara’ya giden Barış Saylak’a rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takıldı.

Milas Belediye başkanlığına aday adaylığı açıklayan Barış Saylak sözlerine şöyle devam etti:

“Verdiğim kararda ve çıktığım bu yolda bana güvenen, inanan ve daima destek olan başta eşim ve tüm ailem olmak üzere, birlikte güzel çalışmalar yaptığımız, zaman zaman çeşitli baskılara birlikte göğüs gerdiğimiz mesai arkadaşlarıma, birçok güçlüğü birlikte yendiğimiz yol arkadaşlarıma, beldelerimiz, köylerimiz, mahallelerimizde yaşayan belediye başkanlığına adaylığımı belki de en çok arzu eden ve yıllardır bu yöndeki söylemleriyle, istemleriyle kararımda etkileri olan tüm hemşehrilerime içtenlikle teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin rozetini gururla taşıyarak, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleriyle Milas Belediye Başkanı olarak hizmete devam etmek üzere başvuru sürecimi de yine sizlerle birlikte gerçekleştireceğim. Biliyorum ki; Birlikte yürünecek hiçbir yol zor değildir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın