Mynet Trend

Bilime göre dünyanın en güzel kadını o!

Amerikalı bir cerrah, 23 yaşındaki süper model Bella Hadid’in bilimsel olarak en güzel kadın olduğunu iddia etti. Cerrah, Bella Hadid’in yüzünün altın orana en çok uyan yüz olduğunu belirtti.

Bilime göre dünyanın en güzel kadını o!

ABD’li bir cerrah; gözleri, dudakları ve burnunun yüzündeki yerleşiminden dolayı, Bella Hadid’in bilime göre dünyanın en güzel kadını olduğunu açıkladı. 23 yaşındaki süper model Bella Hadid’in yüzü Antik Yunan’da kullanılan, Altın Güzellik Oranı’na uyuyor.

Altın Oran ya da Fi(Phi) olarakta bilinen oran, Leonardo Da Vinci de dahil olmak üzere birçok mimar ve sanatçı tarafından kullanıldı. Antik Yunanlılar, bir yüz ya da bedenin oranının 1.618 (Phi sayısı) yaklaştığında, estetik olarak daha güzel olduğunu düşünüyorlardı.

c1ae303b2c8c2a8a9fe8defb4762eb961bc41a5d

ÇENESİ MÜKEMMELE YAKIN

Harley Street’te cerrah olan Dr.Julian De Silva; Bella Hadid, Beyonce, Amber Heard, Ariana Grande, Kate Moss ve Cara Delevingne’nin yüzlerinin oranlarını inceledi. Bella Hadid, yüzde 94.35 ile yüzü altın orana en fazla uyan kadın oldu.

Dr. Julian De Silva, listedeki kadınların gözlerini, kaşlarını, burnunu, dudaklarını, çenesini ve kulaklarını oranlayarak kimin altın orana daha çok yaklaştığını bulduğunu açıkladı. De Silva, “Bella Hadid’in yüzünün tüm unsurları fiziksel mükemmellik için ölçüldüğünde net bir şekilde kazandı. Çenesi genel olarak en yüksek orana sahip. Yüzde 99.7’lik bir puanla mükemmel bir şekle sahip olmaktan sadece yüzde 0.3 uzakta. Bella’nın gözlerinin konumu da Scarlett Johansson’ın arkasından ikinci oldu” dedi.

5f030fa401444dc007f419ece0aa1ba8e32a4d50

ESTETİK CERRAHLARIN DOKUNUŞLARININ DA ETKİSİ OLABİLİR

23 yaşındaki süper model, altın orana en yakın yüze sahip olabilir. Ama bu yüzde, estetik cerrahların dokunuşları olabilir. Geçtiğimiz günlerde Bella Hadid’in şöhret olmadan önce çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Fotoğraf, Hadid’in burun ameliyatı olduğu spekülasyonuna neden olmuştu.

BEYONCE İKİNCİ OLDU

ZB6769_336466_0009

Fotoğrafın arkasında ortaya çıkan tartışmalara Bella Hadid, InStyle dergisine verdiği röportajla cevap vermişti. Ünlü süper model, dergiye verdiği röportajda estetik olmak için bıçak altına yatmaktan ve dolgu maddelerinin yüzüne enjekte edilmesinden korktuğunu açıkladı. Dr.Julian De Silva’nın “altın oran” çalışmasında Bella Hadid’in arkasından, Beyonce ikinci oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
5 KİLO BOYAYLA ANCAK BU OLMUŞ DEMEKKİ .
Ayrıca biraz kilo alsın veya versin, o altın oran, olur bronz oran.
Güzellik anlayışı farklıdır kime göre neye göre güzel seçilmiş.
Bella degil kardesi Gigi cok guzel.
evet o çok cici ????
Geri Dön