MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bilmeyenler için Gülben Ergen -Yeşim Salkım -Seren Serengil kavgasının tüm detayları

Magazin basını günlerdir, Gülben Ergen-Seren Serengil ve Yeşil Salkım arasında yaşanan söz düellosunu tartışıyor. Tartışma o kadar büyüdü ki, olay magazin dünyasının dışına çıkarak hem medya hem de gazete yönetim katına taşındı. Tüm bunlar olurken, kafalar iyice karıştı. Kim ne dedi, ne yaptı, gerçekte neler oluyor, hepsi birbirine girdi.

Yaşanan olayı hiç bilmeyenler ve bildiği halde kafası karışanlar için Oda TV, Gülben Ergen-Seren Serengil ve Yeşil Salkım olayında neler yaşandığını sıraladı.

ÖNCE MAGAZİN AYAĞI

Her şey Kanal D’de yayımlanan “Magazin D” programında Gülben Ergen'in evli işadamı Tolga Duğles'le ilişkisi olduğu haberinin çıkmasıyla başladı. Programda Ergen’le Duğles’in bir kitapçıda çekilmiş görüntülerine yer verildi ve ortalık karıştı.

Önce Seren Serengil, Gülben Ergen için soysal medya hesabından “evli erkekleri yoldan çıkarma” alışkanlığı olduğuna dair bir mesaj yazdı ve sildi. Sonrasında ise Yeşim Salkım konuya dahil oldu ve Gülben Ergen’e ilişkin çok ağır iddialarda bulundu. Ergen'in eski kocası Hakan Uzan'la birlikte olduğunu söyleyen Yeşim Salkım, “Gülben yüzünden bu ülkeden gitmek zorunda kaldım. Zamanında onun yüzünden çok veto yedim. O zamanki eşimle Gülben'in ilişkisi için dedektif tuttum. Bunlar yüzünden kanserin eşiğinden döndüm. Maddi-manevi büyük zarara uğradım. Gülben, Seren Serengil'in evlenmek üzere olduğu kişiyle beraber oldu. Ama artık onun başka bir yuva yıkmasına izin vermeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Seren Serengil de sosyal medya hesabından Ergen’i hedef alan sert bir açıklama yaparak, yazının sonuna “#kocamadokunma” başlıklı bir etiket yazdı. Bu etikette sosyal medyada çokça tartışıldı.

Evet olayın magazin ayağı bu.

MEDYA AYAĞI

Gülben Ergen Hürriyet Kelebek’te yazarlık yapıyor. Ergen’in evli işadamı Tolga Duğles'le görüntülerinin ilk olarak aynı grubun kanalında yayımlanması kriz yarattı. Hürriyet Kelebek yazarı Ergen'in haberini yayımlaması sonrasında, Kanal D'nin "Magazin D" programının iki çalışanının işten atıldığı iddia edildi.

Gülben Ergen haberine Yeşim Salkım ve Seren Serengil’in dahil olması sonrasında, tartışma artık bu üçlünün dışına çıkarak medya grupları arasında savaşa dönüştü.

Hürriyet yazarları Ahmet Hakan ve Ertuğrul Özkök, Gülben Ergen’e destek çıkan yazılar kaleme aldılar. Hakan'ın "Önce kocalarınıza hesap sorun" derken, Özkök ise, Ergen'i teflon kadın ilan edip "Çok girgin. Kuvvetli bir teflon etkisi var. Söylenen sözler, atılan çamurlar yapışmıyor" ifadelerini kullandı.

Star TV’de de Seren Serengil ve Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu “Duymayan Kalmasın” dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Serengil programda, Ergen ve İrem Derici ile ilgili bir haber yayınlanınca, programdaki partneri Cengiz Semercioğlu'na "Ergen'le ilgili beni konuşturmuyorsunuz, o zaman bu haberi niye yayınlıyorsunuz?" dedi.

HÜKÜMETE YAKIN MEDYA ORGANLARI GÜLBEN ERGEN'E NEDEN YÜKLENİYOR?

Star TV’nin de Gülben Ergen tarafından taraf tuttuğu görülürken, diğer tarafta ise hükümete yakın tüm medya yayın organları yer alıyordu.

Hükümete yakın A Haber, Beyaz TV kanalları ve Sabah gazetesi ise, Yeşim Salkım'a mikrofon uzattı. Salkım ve Serengil’in Gülben Ergen’i hedef alan açıklamaları hükümete yakın kanallar ve gazetelerde yayımlanırken, diğer yandan da Doğan Medya Grubu sert bir dille eleştirildi. Hükümete yakın medya, Ergen’in Hürriyet Kelebek yazarı olması nedeniyle, yapılan haberlere sansür uygulandığını iddia etti.

Tabi hükümete yakın medyanın Gülben Ergen'i eleştirmesinin bir başka nedeni daha var. 42. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde sahneye ödül vermek üzere çıkan Gülben Ergen, “Çocukluğumuzun, gençliğimizin, uzun yıllarımızın, çocuklarımızın gazetesi Hürriyet... Hürriyet demek, cumhuriyet demek. Cuhmuriyet demek, biz demek. Can Dündar’a selamı olsun” demişti. Ergen'in, gazeteci Can Dündar'a selam yollaması hükümet medyasında tepkilere neden olmuştu.

Bunun dışında Gülben Ergen'in eski eşi TRT Haber sunucusu Erhan Çelik'in de hükümete yakın durması akılllara çıkan haberlerde onun da etkisi olduğunu getirdi.

Yaşanan olayın perde arkasında sözünü ettiğimiz medya grupları arasındaki savaş var. Ve bu nedenle bu olayın daha çokça tartışılacağı da ortada… Çünkü iş artık Ergen-Salkım-Serengil kavgasından çok ötede…

GAZETE YÖNETİMİ KATINDA DA ATIŞMA

Olayın bir diğer ayağı ise gazete yönetimi katı…

Hürriyet Kelebek yazarı Gülben Ergen’in yasak aşk yaşadığı yönündeki haberin yanı medya grubunun kanalı olan Kanal D’de yayımlanması Doğan Grubu’nda da tartışmaya neden oldu. Ergen’in yasak aşk haberinin görüntülerinin yayınlandığı Kanal D’deki “Magazin D” programı bir dış yapım. “Magazin D”yi hazırlayan Bes Yapım’ın sahibi ise Serdar Güzelaydın.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Kelebek yazarı Gülben Ergen’in yasak aşk görüntülerinin ilk kez Kanal D’deki “Magazin D” programında yayınlanmasına çok kızdı. Yönetiminde olduğu gazetenin yazarının kendi kanalında eleştirilmesinden dolayı rahatsız oldu.

Bu durum Doğan ailesinin içinde de tartışmalara neden oldu.

Ancak bu tartışmanın daha da devam edeceği ortada…

Bakalım konuya Yeşim Salkım'ın eski eşi Hakan Uzan ne zaman dahil olacak?

54564

kavga

Vitrin


En Çok Aranan Haberler