Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Borsadan 1.6 milyon dolar kazanan CEO, parayı çalışanlarına dağıttı

  ABD’de bir şirket CEO’su, borsada kazandığı 1.6 milyon doları kişisel servetine eklemek yerine, koronavirüs pandemisi nedeniyle çalışanları arasında paylaştırmaya karar verdi.

  ABD’nin Ohio eyaletinde merkezi bulunan emlak şirketi The Connor Group’un kurucusu Larry Connor, koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler geçiren çalışanlarına inanılmaz bir sürpriz yaptı. Şirktin CEO’su borsada kazandığı 1.6 milyon doları çalışanları arasında paylaştırdı. Haber alan çalışanlar ise duyduklarına inanamadı.

  Connor, çalışanlarına “En önemli değerleriniz olan doğru şeyi yapmak ve insanlara değer vermek hakkında düşünmeye başladım. Kazandığım 1.6 milyon doları aranızda bölüştüreceğim. Bu size verilmiş bir hediye değil, bu sizin tarafınızdan kazanılmış bir hak” dedi.

  sdf

  Larry Connor’ın Ohio merkezli emlak şirketinde 400 kişi çalışıyor. Bunların önemli bir bölümü ise pandemi sırasında çalışmayı sürdürdü. Haberi alan çalışanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu haberi bazıları ağlayarak, bazıları ise gülerek karşıladı. Ancak çoğu, bu haber karşısında şoka uğradı.

  Bir çalışan bu haber karşısında “Larry, çok teşekkür ederim. Gerçekten çok memnun oldum” dedi. Başka bir çalışan ise bu habere “Tam bir Larry hareketi” şeklinde tepki verdi. Personel arasında dağıtılacak miktar ise 2 bin dolar ile 9 bin dolar arasında değişiyor.

  3 bin dolar bonus kazanan bir personel ise, restoran sektöründe 23 yıl çalıştıktan sonra The Connor Group için çalışmaya başladığını bildirdi. Şirket çalışanlarından biri olan Melissa Demoulin’in eşi koronavirüs pandemisi nedeniyle altı haftadır işsiz ve çiftin iki çocuğu var. Melissa “Larry’nin yaptığı şey, bencillikten uzak. O şefkatli, düşünceli ve çalışanlarına bakmak isteyen biri. Bu hareket eylemin kelimelerden daha yüksek sesle konuştuğunu gösterdi” dedi.

  Larry Connor ise “Biz öncü liderliğe inanıyoruz. Bu da, içinden geçtiğimiz zor zamanlarda sadece sorunları konuşmanın ötesinde aksiyon almak demektir” dedi.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler