Bu bilgiler hepimize lazım: Asla rendelemeyi düşünemediğimiz 6 şaşırtıcı gıda

Rendeyi sadece kaşar peynirini rendelemek için kullanıyorsanız, o alete büyük haksızlık yapıyorsunuz.

Bu bilgiler hepimize lazım: Asla rendelemeyi düşünemediğimiz 6 şaşırtıcı gıda

Bazı mutfak gereçleri mutfakta son derece kurtarıcı olur. İşte onlardan biri de gerektiği değeri görmeyen rende. Rendeyi sadece belli başlı gıdalar için kullanıyorsanız bu listeye mutlaka bir göz atın. Hem bu sayede zamandan kazanacak hem de çok fazla uğraşmadan lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz;

Muz

muz

Olgunlaşmış ve dondurulmuş muzlar, hamur işleri için harika bir malzemedir. Siz de tariflerinize muz eklerken onları ezmek yerine rendeleyin. Hem işiniz kolaylaşacak hem de hamurun içinde muzlar çok daha homojen dağılacaktır. Böylelikle tarifinizin lezzetini de artırmış olacaksınız.

Tereyağı

yağ

Öncelikle bir parça tereyağını dondurun. Sonrasında hamur işi tariflerinize eklemek istediğinizde dondurucudan alın ve ihtiyacınız kadarını rendeleyin. Böylelikle tereyağı hamurun içine çabucak karışacak ve çok daha lezzetli tarifler yapmanızı kolaylaştıracak.

Kırmızı lahana

kırmızı lahana
Kırmızı lahanayı doğramak son derece meşakkatli bir iştir. Bundan kurtulmak için rendeden destek alın. Dış yapraklarını koparın ve 4 parçaya bölün. Sonrasında her bir parçaya hızlıca rendeleyerek salatanızı hazır hale getirin.

Yumurta

yumurta
Yumurta salatası yapmak için haşladığınız yumurtaları bıçakla keserken un ufak edebilirsiniz ve ne yazık ki bu durum hepimizin başına geliyor. Ancak rendenin arka kısmındaki geniş kesiciyi kullanarak bu eziyetten kurtulabilirsiniz. Bütün dilimler eşit parçaya bölünmüş ve yumurtanın ufalanmadığı bir salatayı afiyetle yiyebilirsiniz.

Ekmek

ekmek
Ekmek kırıntılarını galeta unu yerine kullanarak tavuk butlarını çıtır hale getirebilirsiniz. Bunun için bayatlamış ekmekleri rendeleyebilirsiniz. Ancak ekmeğin sert olmasına dikkat edin. Bunun için buzdolabında birkaç gün bekletebilir ya da 200 derecede ısınmış fırında 10 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında ekmekten hazırladığınız kırıntılar, tariflerinizle buluşmak için sabırsızlanabilir :)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler