Bu Kara Tavuk 9 Bin TL'ye Satılıyor!

Endonezya'nın kara şimşeği fırtınalar estiriyor. İç organlarından yumurtasına kadar simsiyah olan güzide tavuk besin değeri açısından da oldukça zengin. ( Ee olsun o kadar 2.500 Dolar nihayetinde!)

Bu Kara Tavuk 9 Bin TL'ye Satılıyor!

Harcanacak birkaç dolardan fazla paranız varsa sizi şöyle alalım :)

cem-046

Endonezya'nın yerel kümes hayvanı olan 'ayam cemani' sadece egzotik değil aynı zamanda besin değeri yüksek bir tavuk. Bu tavuktan bir tane satın almak isterseniz küçük bir servet ödemeniz gerekecek: 2.500 Dolarcık! Etinden kemiğine kadar siyah olan bu tavuğun kanı bile koyu bir renkte.

Ayam Endonezce'de "tavuk" demekken, cemani ise Javaca'da "tamamen siyah" demek. Kuşlar, ender renklerini fibromelanosis olarak da bilinen ciltle ve cinsle ilgili hiperpigmentasyonun siyah pigment hücrelerini salgılamasıyla kazanıyor. Asya'da 800 yıldan uzun süredir siyah tavukların yaşadığı biliniyor.

ad_233699237-e1486209746550

Gözleri, gagaları ve hatta iliklerine kadar siyah olan tavuk, gerçekten de 2.500 Dolar eder mi? bilinmez, ama alıcısı olduğu kesin. Bu tavukların siyah olmayan tek kısmı ise yumurtaları. Çin, Malezya ve birçok Asya ülkesine ihraç edilen tavuklar, Endonezya halkının bir kısmı kötü şans getirdiğini inanıyor, bir kısmı ise bu tavukların mistik güçlere sahip olduğuna inanıyor. Kimisi bu tavuğu yerken kendi vicdanlarını rahatlattıklarını düşünüyor. Enteresan...

image018-783970

Come to the dark side sloganıyla satışa sunuluyor, yani: KARANLIK TARAFA GEÇİN!

black-chicken2

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
YALAN boyamışlar bunları
zenci horoz :))
İçim el vermez yemeye
bildiğin tümörlü tavuk yiyorlar ya.. sonra sağlıklıymış falan felan.. özenti milletiz..
5 DOLAR BILE VERMEM..TEVUĞUN IRKISİ
fiyatı hariç, diğer bilgiler doğrudur. isteyene 250 Tl den temin edebilirim.
Kara tavuk gak dedi, yumurtam sıcak dedi, akşam dünürler geldi, bey babam ufak dedi. Gitmeyeceğim yap yarim askerliğini bekleyeceğim.
fotoğraftaki zaten tavuk değil horoz :)
Diğer Haberler