Çözümü Olmadığını Sandığın Gündelik 11 Probleme Pratik 11 Çözüm

Bazıları günlük problemlere, bazıları da belirli durumlara çözümler sunan 11 tüyo.

Çözümü Olmadığını Sandığın Gündelik 11 Probleme Pratik 11 Çözüm
  1. Uzun bir seyahatin ardından kendinizi dinç mi göstermeniz gerekiyor? Bir dilim limon, biraz şeker ve su ile hızlı ve kolay cilt peeling'i hazırlayın.

Birkaç dilim limonun suyunu küçük bir kaba sıkın ve şeker ile karıştırıp cildinize nazik ve dairesel hareketlerle yedirin. Şeker gözeneklerinizi açar ve limondaki sitrik de asit cildi doğal yoldan soyar. Ardından cildinizi suyla durulayın. 2. Alarm sesinizi yükseltmek için cep telefonunuzu cam bir bardağa koyun.

Cep telefonunuzun alarm sesinin daha yüksek olmasını mı isterdiniz? Tek yapmanız gereken telefonunuzu yatağınızın kenarındaki boş bir cam bardağa koymak ve sabahki ses artacak. 3. Ayakkabılarınızdaki kokudan kurtulun.

Bir gün önceden ayakkabılarınızın içine kullanılmamış sallama çay poşeti koyun. Sabah olduğunda harika şekilde taze kokacaklar. 4. Diş fırçanızın yüzeye değmesini önleyin.

Mandal mükemmel bir diş fırçası tutucudur: Mandalı kaldıraç gibi kullanıp diş fırçanızın lavabo kenarlarına veya başka yüzeyler değmesini önleyebilirsiniz. 5. Makyaj çantanızı hafifletin. Rimeli aynı zamanda krem göz kalemi olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Rimelinizi aynı zamanda göz kaleminiz olarak kullanarak makyaj çantanızda yer boşaltın. Tek yapmanız gereken göz fırçanızı rimelin fırçalarına sürtmek ve gözünüzü herhangi bir jel göz kalemi ile boyuyor gibi her zamanki şekilde boyamak. 6. Soğuk suyun tadını tüm gün çıkarın.

Şişeyi yarısına kadar suyla doldurup dondurun. Sonra da gün boyunca susasığınızda içine su doldurup için. Koyduğunuz su anında serin olacaktır. 7. Izgaranız temiz kalsın.

Yepyeni bir ızgara mı aldınız. Balıkları limon dilimlerinin üzerinde pişirerek ızgaranızın ilk günkü gibi yeni kalmasını sağlayın. Bu şekilde hem balığın ızgara tellerine yapışmasını önler hem de balığa lezzet katarsınız. 8. Buzdolabınızda klasörlüklerle ilave raflar oluşturun.

Buzdolabınıza ilave raf eklemek klasörlükleri raflara yan duracak şekilde yerleştirmek kadar basit. Bu şekilde her şey daha derli toplu durur. 9. Çantanızı bir karabiner kullanarak düzenli tutun.

Çantanızda devamlı saç tokası, bilezik, ev anahtarlarınızı vb. mi arıyorsunuz? Bunları düzenli tutmak karabinere tutturabilirsiniz ve aradığınızda rahatça bulabilirsiniz. 10. Sabah kahvenizi veya çayınızı ağzınız yanmadan ama beklemeden hemen mi içmek istiyorsunuz?

Kahve veya çaylı buz küpleri hazırlayın ve fincanınıza bu küplerden birkaç adet atarak kahvenizi veya çayınızı sulandırmadan ve tadını değiştirmeden ılıtıp için. 11. Düzleşmiş yastıkları güneşte bırakarak dolgunlaştırın.

Yastıklar ilk aldığınız günkü gibi durmuyor mu? Yastıkların ilk günkü gibi iyi durmaları için güneşte her iki tarafını döndürerek bir veya iki saat bırakın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın