SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA'ya Merih Demiral tepkisi: Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana’da düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Merih Demiral'ın yaptığı 'Bozkurt' işareti nedeniyle soruşturma geçirmesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA'ya Merih Demiral tepkisi: Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana’da düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'a, Türkiye-Avusturya maçında Merih Demiral'ın yaptığı 'Bozkurt' işareti nedeniyle soruşturma geçirmesi de soruldu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

ERDOĞAN'DAN UEFA'YA TEPKİ: GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu? Kimse kalkıp da Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu? Orada Merih heyecanını bu görüntüyle verdi. Bunun üzerine de malum Dışişleri Bakanlığımız bunların yetkililerini çağırdılar, gerekli adımlar da buna göre atılıyor." yanıtını verdi.

"MAÇA GİTME KARARIMIZI VERDİK"

Erdoğan, Hollanda maçını stadyumda izleyeceğini belirtirken "İnşallah bütün mesele cumartesi günü, biz sahadan galibiyetle ayrılarak bir üst tura çıkalım. Fevkalade bir durum olmazsa, maça gitme kararımızı verdik." diye konuştu.

fgdgfdh

MERİH DEMİRAL'A SKANDAL CEZA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından dakikalar önce UEFA, Merih Demiral'la ilgili kararını açıklamış, milli futbolcuya 2 maç men cezası vermişti. Skandal karar sonrası hemen harekete geçen TFF ise CAS'a başvurdu.

gfdghdh

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yaptığı açıklamayla UEFA'ya tepki gösterdi. Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"UEFA Disiplin Kurulu’nun milli futbolcumuz Merih Demiral'a 2 maç ceza vermesi son derece hatalı bir karardır. UEFA kararı açıklanmadan önce belirli mahfillerde kararın yayınlanması, bu kararın belirli baskı gruplarının etkisi ile alındığı göstermektedir. UEFA’nın bu kararı, futbolun üzerine siyasi baskı gölgesi düşürmüştür."

gfdhdfh

NE OLMUŞTU?

EURO 2024 Son 16 Turu’nda Türkiye’nin Avusturya ile karşı karşıya geldiği karşılaşmada, Ay-yıldızlılara galibiyeti getiren golleri kaydeden Merih Demiral, sevincini bozkurt işareti yaparak kutlamıştı.

UEFA, Demiral hakkında soruşturma başlatmıştı.

Ayrıntılar geliyor...

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler