Daha lezzetli kahvaltılar için: Pancake yaparken hepimizin düştüğü 6 hata

Mükemmel pancake'lerin sırrını arıyorsanız farkında olmadan tekrarladığınız basit ama etkisi büyük bu 10 hatadan vazgeçin. İşte kahvaltı çıtasını ileriye taşıyacak leziz pancake'lerin sırrı!

Daha lezzetli kahvaltılar için: Pancake yaparken hepimizin düştüğü 6 hata

Dışarıda yediğiniz o yumoş pancake'leri evinizde bir türlü tutturamıyor musunuz? Hemen bu 6 maddeyi okuyun ve ünlü restoranlardaki pancake'leri kendi mutfağınızda pişirin.

Hata: Doğrudan tavaya yağ dökmek

iStock-533906855

Yapılan en sık hatadır. Lezzetli ve eşit bir şekilde pişmeleri için tavanın tamamının yağlanması gerekir. Yağı şişeden dökmek yerine kağıt havlu kullanarak tavaya yayın. Böylelikle yağı düzenli bir şekilde dağıtacaksınız. Altın gibi pişmiş krepler hazır bile!

Hata: Hamuru fazla karıştırmak

iStock-532643779

Şunu unutmayın sevgili okur, hamuru fazla karıştırdığınızda pancake'ler kabarık olmak yerine sönmüş bir duruma geleceklerdir. Puf puf kabvaran pancake'ler için hamuru fazla karıştırmayın.

Hata: Çok erken çevirmek

iStock-992276728

Pancake'te kabarcıklar oluşmaya başladığı an çevirmek en doğrusu. Delikler oluştuğu an çevirin. Böylelikle her iki tarafı da eşit pişecektir.

Hata: Hamuru erkenden hazırlamak

iStock-187878313

Hamuru hazırlayıp bir kenarda bırakıp, başka işlere devam edebilirsiniz. Bu durum mantıklı gibi gözükse de aslında lezzetsiz pancake pişirmenize neden olur. Kuru ve ıslak malzemeler karıştırığında çok beklememeli.

Hata: Doğrudan kaseden tavaya dökmek

iStock-992277240

Bu durum düzgün boyutlu ve şekilli pancake yapmanızı zorlar. Ölçüm kabı kullanmak en doğrusudur. Rastgele miktarda dökmek yerine tutarlı olması eşit pişmiş pancake'ler için önemli. Hatta bunun için şişelerden yardım alabilirsiniz.

Hata 6: Yanlış tava kullanmak

iStock-529990078

Düz yüzeye sahip tavalar pancake pişirmek için idealdir. Tavanın ısıyı eşit bir şekilde dağıtması önemli. Yapışmaz tava kullanmak çok çok önemli...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler