Dar Kot Giymek Birçok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor

Sebep olabileceği sorunları gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Dar Kot Giymek Birçok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor

Mideye zararlı

Dar kotların karın bölgesine yaptıkları baskı mide de birçok olumsuzluğa sebep olabiliyor. Araştırmalar dar giysilerin oluşturduğu karın bölgesindeki bu baskının gastrit, reflü veya ülser hastalığına davetiye çıkardığını gösteriyor.

Kısırlık tehlikesi

Birçok uzman dar kotların kısırlık yaptığı konusunda hemfikir. Erkek yumurtalıklarına baskı uygulayan bu pantolonlar ısı artışına sebep oluyor. Bu durum sperm hareketliliğini azaltırken sperm sayısında da düşüşe neden oluyor.

Damar ve sinir sıkışması riski

Moda diye giyilen dar ve düşük belli pantolonların kasıklarda damar ve sinir sıkışması yapması olası bir durum. Kan akışını da engelleyen dar kotlar bacaklarda his kaybı ve uyuşmaya sebep oluyor. Varis oluşumunu da tetikliyor.

İltihaplara neden oluyor

Havaların sıcak olduğu zamanlarda daha tehlikeli hale gelen dar kotlar sistit denilen mesane enfeksiyonuna ve vajinit adıyla bilinen rahim iltihabına yol açıyor. Üreme organlarına verdiği hasar yüzünden kadınlarda kısırlık sebebi olabiliyor.

Hamileler dikkat

Dar kıyafetler en çok hamilelere zararlı. Kan dolaşımını engelleyen bu giyecekler emboli denen damar tıkanıklarına da yol açabiliyor. Anne karnındaki çocuk risk altına giriyor.

Deri dokusuna zararlı

Dar kotların sürekli sürtünmesi deriyi tahriş ederken, egzamaya da sebep oluyor. Egzama ilaçla tedavi edilemeyen bir hastalık o yüzden devam etmemesi için bu giyim tarzından vazgeçmek gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler