SPOR

'Demir yumruk' meydan okudu!

Londra Olimpiyatları'nda 81 kiloda ringe çıkacak Bahram Muzaffer'in hedefi finale kadar yükselmek.

2012 Londra Olimpiyatları'nda, boksta 81 kiloda Türkiye'yi temsil edecek Bahram Muzaffer, "Olimpiyatlarda dünyanın en iyi boksörleri olacak. Ben de kendimi favori olarak görüyorum ve hedefim Türkiye'ye madalyayla dönmek" dedi.

[

* MYNET SPOR'U FACEBOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Pekin'de 2008 yılında yapılan olimpiyatların ardından, 2012 Londra Olimpiyatları'na da katılma vizesi alan Yıldırım Belediyesi'nin sporcusu Bahram Muzaffer, hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Olimpiyatlar için Atatürk Spor Salonu'nda antrenman yapan Bahram Muzaffer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 Temmuz'a kadar Trabzon'da kamp yapacaklarını, daha sonra Londra'ya gideceklerini söyledi.

Oyunların 27 Temmuz'da başlayacağını anımsatan Bahram, açılıştan 3-4 gün sonra ilk maçına çıkacağını belirterek, önüne çıkan rakipleri yenerek finale kadar yükselmeyi hedeflediğini kaydetti.

Bahram, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiğini, hem güç hem çabukluk hem de taktik olarak çok iyi hazırlandığını vurgulayarak, "Olimpiyatlarda dünyanın en iyi boksörleri yer alacak. Olimpiyatlar için tek favori yok. Ben de kendimi favori olarak görüyorum ve hedefim Türkiye'ye madalyayla dönmek" diye konuştu.

Pekin Olimpiyatları'na da katıldığını ancak derece elde edemediğini belirten Bahram, bunda elindeki sakatlığın önemli rol oynadığını bildirdi. "Bu tür bahanelere sığınmayı sevmem" diyen Bahram, 2008'deki olimpiyat elemeleri öncesi elinin kırıldığını, ameliyat olduğunu ve 3 ay boyunca antrenman yapamadığını vurgulayarak, "Çok iyi çalışamadığım için 2. turda elenmiştim. Beni yenen rakibim de gümüş madalya kazanmıştı" ifadelerini kullandı.

"Rakiplerimi tanıyorum"
Bahram, Londra Olimpiyatları'nda karşılaşacağı tüm rakiplerini çok iyi tanıdığını kaydederek, gününde olması halinde karşısında "yenemeyeceği rakip" görmediğini söyledi.

"Boksta kurada çıkacak ilk rakip çok önemlidir. İlk turda eşleşmek istemediğin bir rakibin var mı?" sorusuna Bahram, "Tüm rakiplerim çok güçlü. Olimpiyatlarda rakip değil sizin durumunuz önemli. Eğer gününüzdeyseniz kim çıkarsa çıksın yenersiniz" yanıtını verdi.

Bahram Muzaffer, Londra Olimpiyatları'nda öncelikli hedefinin şeref kürsüsüne çıkmak olduğunu belirtti. Takım olarak Londra'da önemli başarılara imza atmak istediklerini kaydeden Bahram, şöyle devam etti: "Türkiye'nin olimpiyat oyunlarında boksta hiç altın madalyası yok. Çok iddialı konuşmak istemiyorum ama bir ilki gerçekleştirmek için de çok çalışacağım. Olimpiyatlarda benim dışında 5 arkadaşım daha mücadele edecek. Gönül ister ki, hepimiz madalya alalım ancak boks, sürprizlerle dolu bir spor."

Salon temizliğinden olimpiyatlara
Bahram'ın antrenörü Yılmaz Çağlar da sporcusunun Londra Olimpiyatları'nda önemli başarılara imza atacağını söyledi.

Çağlar, Bahram'ın çok küçük yaşlarda yanına geldiğini anlatarak, "Ben, Bahram kadar çalışkan bir sporcu görmedim. Erkenden antrenman salonuna gelirdi. Salonu süpürür, temizler beni beklerdi. işte Bahram, o zamandan bugünlere kadar geldi. İnşallah çalışmalarının karşılığını olimpiyatlarda madalya alarak görecek. Bizim de, Türk milletinin de duaları Bahram'la olacak" diye konuştu.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler