Deniz Uğur ve Reha Muhtar arasında velayet krizi!

Deniz Uğur, üç yıl birlikte yaşadıktan sonra ayrıldığı ünlü televizyoncu ve gazeteci Reha Muhtar’dan 7 yaşındaki ikizlerinin velayetini almak için dava açtı.

Deniz Uğur ve Reha Muhtar arasında velayet krizi!

Protokol gereği ikizlerinin 18 yaşına kadar eski sevgilisi Reha Muhtar’da kalmasına izin verdiğini belirten Uğur, bu kararından vazgeçtiğini ve velayetin değiştirilmesini istedi.

Uğur, ayrıca her iki çocuk için aylık nafaka bağlanmasını da talep etti.

Reha Muhtar oğlumu yalısına almıyor

1712315_0_1472892579H8X3E

Uğur, dilekçesinde 'Muhtar, ilk evliliğimden olan oğlum Engin Deniz'i Baltalimanı'ndaki yalıya alınmaması için çalışanlarına talimat verdi. Bunun üzerine oğlumla birlikte annemin evine geri döndüm.' dedi.

'İkiz çocuklarım mahkeme kararıyla babada kaldı' diyen Deniz Uğur dilekçesinde, 'Anlaşmamızda ikizler 18 yaşına gelene kadar babalarında kalacaktı. Çocuklarımın velayetini geri istiyorum. İkizlerimin velayetlerinin babadan alınarak bana verilmesini istiyorum' dedi.

Reha Muhtar 2007 yılında oyuncu Deniz Uğur ile birlikte yaşamaya başlamış, 2009 tarihinde Mina Deniz ve Poyraz Deniz adını verdikleri ikizleri dünyaya gelmişti.

1712315_3_1472892579kFHI6

Son sözü mahkeme söyleyecek

Deniz Uğur'un mahkemeye verdiği velayet dilekçesine Reha Muhtar'ın cevap dilekçesi vermesi bekleniyor.

Gazeteci Reha Muhtar, 3 yıllık beraberliğini bitirdiği Deniz Uğur’dan olan 1.5 yaşındaki ikizlerinin velayetini almak için dava açmış, ancak çift dava başlamadan önce anlaşmaya varmıştı.

İkili aralarında yaptıkları protokolle Mina Deniz ve Poyraz Deniz isimli ikizlerin 18 yaşına kadar Muhtar’ın Baltalimanı’ndaki yalısında kalmaları, anneleri Deniz Uğur ‘önceden haber vermesi halinde’ haftanın 6 günü yalıda çocukları görebileceği, isterse 2 gün yalıda kalabileceği yönünde anlaşma sağladı.

İlk evlilikten olan oğlunun masrafları da Reha Muhtar karşılayacak

Yine protokol uyarınca Deniz Uğur’un 2004 günü öldürülen oyuncu eşi Hakkı Sunat’tan olan oğlu Engin Deniz Sunat’ın 18 yaşına gelene kadar tüm okul masrafları Reha Muhtar tarafından karşılanacaktı.

redv
(Deniz Uğur'un ilk eşi oyuncu İsmail Hakkı Sunat komşusu tarafından öldürülmüştü)

Reha Muhtar ile Deniz Uğur arasındaki protokole göre, Reha Muhtar'ın Vatan Gazetesi Pazar ekindeki köşe yazısı ücreti Deniz Uğur’un hesabına yatırılacaktı.

Reha Muhtar'dan iddialara zehir zemberek cevap

Oyuncu Deniz Uğur'la eski aşkı ünlü gazeteci Reha Muhtar, 8 yaşındaki ikizlerinin velayeti için birbirlerine düşman kesildi. 3 yıl birlikte olduktan sonra 2011'de ayrılan ikilinin çocukları, mahkeme kararıyla Muhtar'da kalmıştı.

Reha Muhtar dün yaptığı açıklamalara yenilerini ekledi. Muhtar, 'Hürriyet yazarı 7 yaşında çocukları ağzında sigara tehditkar bakan bir uyuşturucu müptelasından almanın BABA için anlamını bilir mi? ' diyerek Cengiz Semercioğlu'na sert eleştirilerde bulundu.

İşte o tweetler;

1reha

2 reha

Dün suskunluğunu bozmuştu

'Annelerini kötü gösterecek çıkar amaçlı hiçbir savaşa girmez bir baba' diyen Muhtar, hem Uğur'a hem de oyuncunun ikizlerini görmesi gerektiğini söyleyen gazeteci Cengiz Semercioğlu'na şu sözlerle seslendi: 'Rahmetli Harun Kolçak'ın arkasından 'Uyuşturucu kullanıyordu ama...' diyen Cengiz Semercioğlu, çocuklarımın hangi müptelayla büyüdüğünü biliyor mu? '

Ünlü gazetecinin bu sözü ise akıllara Deniz Uğur'un velayet davasında da ismi geçen ve adı uyuşturucu davasına karışan yönetmen aşkı Orçun Benli'yi getirdi.

reha-muhtar-ve-deniz-ugur-un-velayet-davasi-9057017_758_m

Deniz Uğur'un eski sevgilisi Orçun Benli'den cevap

Reha Muhtar'ın kendisi hakkında uyuşturucu müptelası demesi üzerine bir açıklama da Deniz Uğur'un eskl sevgilisi Orçun Benli'den geldi. Benli, sosyal medya hesabından Reha Muhtar'a 1 kuruşluk tazminat davası açacağını belirtti.

orçun benli

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Reha Muhtar söylediği gibiyse çok haklı
bu kadin da ikinci gulben ergen
burda reha muhtar hakki, b8r anne madde kullansn bireylerle birlikte olmamali. adamin masrafini da reha dsn istiyor. reha para basmiyor ki.
Etme bulma dünyası oğlum, zamanında sen bu tv ekranlaRından çok ah aldın öde şimdi diyetini.
Çokta önemli yani.. Ülkenin gündemi bunu şimdi.. .
ay cocuklar cok tatli ya masallah
yine erkek olan günah keçisi yapıldı. çünkü yasalar öyle dizayn edilmiş. eminim kadının uyuşturucu kullanıp kullanmadıgını mahkeme soruşturmamıştır bile.
işe bak yaa ilk evliliğinden olan çocuğunda masraflarını adama yüklemiş çakalll
evet reha muhtar haklı
Diğer Haberler