Depremzedeler geceyi sokakta geçirdi

Denizli'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde evleri zarar gören ve çadırda kalmak istemeyen bazı vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.

Denizli'nin Bozkır ilçesinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde hasar oluşan evlerinden ayrılan vatandaşlar kurulan çadırlara yerleşti.

Çadırlarda kalmak istemeyen bazı vatandaşlar ise geceyi sokakta veya kendi imkanlarıyla oluşturdukları çadırlarda geçirdi.

"ENKAZ ALTINDA KALIRIZ DİYE KORKUYORUZ"

Vatandaşlardan Erkan Baş, deprem anında evde bulunan çocuğunun korktuğunu, bundan dolayı geceyi dışarıda geçirdiklerini söyledi.

Başka bir depremzede de "Çatılarımız çöktü. Evlerde kedi geçecek kadar yarıklar oluştu. Geceyi dışarıda veya çadırda geçireceğiz. Evlerin girilecek durumları yok. Artçı sarsıntı olursa enkaz altında kalırız diye korkuyoruz." şeklinde konuştu.

"YARINA ALLAH KERİM"

Öte yandan bazı depremzedeler de geceyi çadır kentte geçirdi.

Depremi ‘korkunç’ olarak nitelendiren depremzede Behiye Özdemir, “Çok şükür daha fazlası ve fena bir durum olmadı. Bayram böyle oldu. İnşallah, hiçbir şey olmadan ötesini getireceğiz. AFAD çalışmalara yeni başladı. Biz, burada 5 aileyiz. Apartman riskli olduğu için buradayız, fazla bir şey yok. Çalışmalardan memnunuz, bugün yapacak bir şey yok, tek yapacağımız şey yerleşmek. Yarına Allah Kerim” dedi.

"NASIL DIŞARI KAÇTIĞIMIZI BİLEMEDİK"

Geceyi Bozkurt İlçe Stadı’nda kurulan çadırlardan birinde geçiren depremzede Mehmet Ali Çoban ise, “Merkez Mimar Sinan Mahallesi’nde oturuyorum. Oturduğumuz bina aşırı hasar gördü, şu anda hasardan dolayı oturacak durumu olmadığı ve AFAD’ın böyle bir imkan sağladığı için buraya geldik. Deprem anında iş yerim olan lokantada çalışıyordum. Nasıl dışarı kaçtığımızı bilemedik. Hatta Çinli müşterilerimiz vardı, birlikte kaçtık. Karşıdaki komşularımız kaçarken evlerinin bacaları göçtü, adam kaçarken üstüne göçüyordu. Ben zaten kiralık evde oturuyorum. Yarın dolaşacağız, kiralık ev bulabilirsek yarından itibaren taşıyacağız. Zaten, büyük ihtimalle kaldığımız eve ağır hasar verilecek, içinde göçmeler var. İçeri giremediğimiz için eşyalara da bakamadık” diye konuştu.

Çoban sözlerine şu şekilde devam etti:

“Böyle bir olay olmasa daha iyiydi de ama olduktan sonra böyle imkanları sağlıyorlar, ilgileniyorlar, teşekkür ederiz. Keşke olmasaydı ama olduktan sonra da başa gelen çekilecek.”

"ARTIK HAYATIMIZ BİTTİ, DEDİK"

Bozkurt’ta yaşayan bir başka depremzede kadın ise, "Artık herhalde (hayatımız-ömrümüz) bitti, dedik. Çok şükür bugün her şey bitti, şükür rabbime. Böyle gelmiş, geçmiş olsun diyorum." dedi.

(AA / İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yazık çok geçmiş olsun ısparta da biz de çok kötü hissettik umarım bir an önce evinize sağsalim kavuşursunuz
Nerede Kızılay heee kurbana hazırlık yapıyordur kardesim ayıptır gunahtır hamı isimiz surıyelı bakmak dimi depremde uc ay derme catma battaniyeye yattım hic bi devletten bilir yardım gormedim ama kurban bagısı ilk sırada kizilay daha elli tame yarıödıö kuuumu var neymis ac Afrikalı doyırcakmıs sen n once yaıdm veren Turk halkı sikisinca yardım et gecın bu ıslerımbarı sokakta kalana yardım edin alla sızı bildigi gibi yapsin
bir düzceli olarak depremin korkusunu iyi biliriz allah yardım etsin ölüm olmamış en güzeli odur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler