SPOR

Dick Advocaat'tan Van Persie açıklaması

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel ve teknik direktörü Dick Advocaat, Feyenoord maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dick Advocaat'tan Van Persie açıklaması

Feyenoord'un gücünü bildiklerini ifade eden Volkan Demirel, "Önemli bir maça çıkıyoruz, Feyenoord'un durumunu da çok iyi biliyoruz, tanıyoruz. Hocamız da bize gereken bilgileri verdi. Arkadaşlarım ile gerekenleri konuşuyoruz, kazanmamız gerekiyor. Oyun olarak taraftarımızın istediği seviyede olmayabiliriz ama kazandıkça bu tempo yükselecek. Feyenoord maçıyla beraber inşallah taraftarımızla beraber kazanarak güzel bir akşam yaşayacağız. Feyenoord'dan daha ziyade bizim ne yapacağımız önemli. Saracoğlu'nun nasıl bir yer olduğunu zaten herkes biliyor. Bakıldığı zaman çok fazla pozisyon vermiyoruz ancak gelen de olmuyor. Bu, kötü bir savunmamız olduğu ya da benim kötü bir kaleci olduğum anlamına gelmiyor. Takım olarak kötü savunmamız olduğunu düşünmğyorum." dedi.

"F.BAHÇE FORMASINI KOYSANIZ BİLE OYNAR"

Takım içerisinde bir sorun olmadığını vurgulayan Volkan, "Fenerbahçe'de kötü bir ortamımız yok, ilk iki haftada öyleydi, şimdi de öyleydi. Dün hocamızın doğum günüydü, dün kutladık. Bu iki hafta önce olsaydı, yine kutlayacaktık. Bunlar tamamen insanların nasıl baktığıyla alakalı. Biz, Fenerbahçe formasının ne anlama geldiğini bilen futbolcularız. Bunu kendi adıma rahatlıkla söyleyebilirim. Fenerbahçe formasını koysanız zaten bu ligde her şekilde yarışır. İyisiyle kötüsüyle sezon sonuna kadar en iyi şekilde mücadele etmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

"FEYENOORD'U YENMEK ZORUNDAYIZ"

Feyenoord'u kesinlikle yenmeleri gerektiğini dile getiren Advocaat, "Şu anda oyuncu rotasyonu yapacak durumda değiliz, en iyi oyuncularımız Feyenoord karşısında sahada olacak. Manchester United'ın bu grubun en iyi takımı ve favorisi olduğunu düşünüyorum. Diğer üç takım da ikincilik mücadelesi verecek. Feyenoord, Manchester'ı yendi ve avantajı elde etti. Biz, Feyenoord'u yenemezsek eğer işler gerçekten çok zor bir hale gelecek" şeklinde konuştu.

"OZAN VE JOSEF ŞU ANDA FARKLI BİR POZİSYONDA"

Ozan ve Josef'in geçmişten farklı pozisyonlarda oynadığını belirten Hollandalı teknik adam, "Ozan ve Josef De Souza defansif orta saha olabilir ama Pazr günü de Mehmet Topal'ın önünde oynadılar. Geçmişte farklı pozisyonlar oynamış olabilirler ama şu anda bu şekilde değiller. Feyenoord maçı benim için duygusal bir karşılaşma olmayacak ama hepimizin neredeydik ve nereye gidiyoruzu görmemiz açısından önemli bir karşılaşma. Feyenoord'un bu sezon yaptıkları gerçekten inanılmaz ama burada kritik konu bizim ne yapacağımız" ifadelerini kullandı.

"SON MAÇIMIZDA 15 POZİSYONA GİRDİK"

Fenerbahçe'nin son maçında 15 pozisyona girdiğini dile getiren Advocaat, "Son iki maçta 7 gol attık, 15 pozisyona girdik, kalemizde 2 gol gördük. Bunda sıkıntılı olan durum nedir? Burada tek sorun var; çok fazla sayıda pozisyona giriyoruz ama son bitirişi yapamıyoruz. Pozisyona girdiğimiz sürece bunu geliştirebiliriz ve son pası atabilmek için çalışacağız. Son maçta 15 pozisyonumuz var ve rakibimizin de pozisyon bulması normal" dedi.

"VOLKAN ŞEN'DEN MEMNUNUZ AMA..."

Volkan Şen hakkında da konuşan Advocaat, "Volkan Şen'den mutluyuz, sadece son pas hariç. Son anda vizsyonunu biraz daha geliştirebilmesi gerekiyor. Gol atması ya da atamaması fark etmez sadece son anda yapabileceklerine daha iyi karar vermesi gerekiyor. Bence insanların seyretmekten zevk aldığı bir isim Volkan Şen" şeklinde konuştu.

"VAN PERSIE KARARIMI GÖRECEKSİNİZ"

Fenerbahçe'ye geliş sebebi hakkında da konuşan Advocaat, "Fenerbahçe'de olduğum için çok şanslıyım, belki de kariyerimin son basamağı olarak bunu seçtim, bundan dolayı da hiçbir pişmanlık duymuyorum. Ben, kendim için ne iyiyse onu yaparım, başkalarının dediği benim için önemli değil, umurumda değil. Van Persie'yi oynatıp oynatmama konusunda kararımı da yarın göreceksiniz. Fenerbahçe ve Feyenoord'un ikisi de paralel takımlar. Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük kulübü ve en çok taraftarına sahip olan takım olduğu söyleniyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ve EN ÇOK TARAFTARI SÖYLENMEKLE İSPATLANMIYOR ADVOCAT EFENDİ ORTADA RAKAMLAR VE GERÇEKLER VAR ;ÖNCE RAKAMLARA BAKARSIN ÖYLE KONUŞURSUN !TÜRKİYE DENDİ Mİ EN BÜYÜK TEK BÜYÜK GALATASARAY"DIR.BEN DEMİYORUM RAKAMLAR DİYOR !!!!
@nuhucar rakamlar derken seçimmi olduki rakamlar diyorsun.zor değil çık sokağa her 100 kişiden kaçının fenerli olduğunu görürsün.fener kötü gittiği zamn türkiyede gazeteler satılmıyor.liğ tv fenerbahçe sayesinde ekmek yiyiyor.bu herkes tarafından bilinen bir şey.türkiyenin en çok taraftarı olan kulüp fenerbeçedir..
@nuhucar arkadaşım sen şayet Türkiyemin enfazla taraftarına sahip ve enbüyük kulübünün Fenerbahçe oldupundan şüphen varsa zır cahilsin demektir ve seninle tartışmanın bir anlamıda yoktur. Kabullenemesenizde Hazmedemesemizde HerZaman HerYerde en büyük FENERBAHÇE..!
@nuhucar Fb digiturkten ayrilsa, cafeleri dolduracak taraftar bulamazlar Sen ne konusuyorsun degisik! Kalkmis burda ahkam kesiyor Git cafe sahiplerine sor bi bakiyim , en cok kimin taraftari mac izliyor ?En cok pasolig kimin taraftarinda var Bos bos konusma
@nuhucar YAPMA YA ZATEN ÇOĞUNUZ GİTTİ FETÖDEN :))))))))
Gs yi en fazla düdükleyen büyüktür ben demiyorum rakamlar diyo ha ha ha
@nuhucar passolig taraftar kart sayılarına bak görürsün kim en büyük.
@hassan_1990_ysfij fener li kardeşim biraz daha ileri gitsen küçük dağları biz yarattık diyeceksin...
@zomzomikler_2014 ömer çavuşoğlu fetö den hiç sorgulandı mı?
Dick Advocaat'ın cümlesini tamamlıyorum: "Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük kulübü ve en çok taraftarına sahip olan takım olduğunu söyleniyor ama daha seyirci bile görenmedim."
@eshenzek O SEYİRCİLE 6--0 DAN SONRA FUTBOLU BIRAKTI BAKTIKİ DERBİ DERBİLİKTEN ÇIKIYOR VEDA ETTİK FUTBOLA:)
4 yıldız tek büyük; GALATASARAY
@independiente FETÖSARAYMI BÜYÜK :))))))))))))
@zomzomikler_2014 fetö nün kim olduğunu ömer çavuşoğlu na sor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler