Downton Abbey’in devam filmi geliyor

Sevilen dönem dizisi Downton Abbey’in devamı niteliğinde bir filmi çekilmişti. Geçtiğimiz eylül ayında ABD’de vizyona giren filmin devamı için çalışmalara start verildi.

Downton Abbey’in devam filmi geliyor

2010-2015 yılları arasında yayınlanan ve çok sevilen Downton Abbey dizisinin geçtiğimiz Eylül ayında vizyona giren filminin devam yapımı için çalışmalara başlandı.

3 Altın Küre ve 15 Emmy ödülünün sahibi Downton Abbey dizisi 1920’li yıllarda, büyük problemlerin yaşandığı toplumda, İngiliz soylularının hayatlarını konu alıyordu. Savaşın yanında, sınıf çatışmalarının da yaşandığı yıllarda, Crawley ailesinin evin hizmetkarlarıyla yaşadıkları ilişki Kraliçe Elizabeth’i bile ekrana kilitlemiş diye duymuştuk.

SENARYO YİNE JULIAN FELLOWES'E EMANET

Ülkemizde vizyona girmeyen Downton Abbey filminin oyuncu kadrosunda, diziden aşina olduğumuz Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith ve Hugh Bonneville gibi isimlerin yanında Imelda Staunton, Geraldine James, Simon Jones, David Haig, Tuppence Middleton, Kate Phillips ve Stephen Campbell Moore gibi yeni isimler de ekleniyor.

Downton Abbey’nin ilk filminin senaryosunu dönem dizisinin yaratıcısı Julian Fellowes kaleme alırken aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenmişti. Yeni filmin senaryosunu da Fellowes’in kaleme alacağı belirtiliyor.

Downton Abbey’nin devam filmi için Carnival Films ile anlaşma imzalanmış olsa da henüz çok fazla detay paylaşılmadı. (Sinemalar)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Ortadaki yaşlı kadın hiç yakışmamış keşke orada Tuba Ekinci Tilki olaydı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler