SPOR

Drogba'dan 'aşı' tepkisi: Afrika bir test laboratuvarı değildir

Fildişi Sahilli eski futbolcu Didier Drogba, bir Fransız televizyonunda yer alan "yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının Afrika'da denenebileceği" yönündeki ifadelere tepki gösterdi.

Drogba'dan 'aşı' tepkisi: Afrika bir test laboratuvarı değildir

Drogba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ifadelerin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, "Afrika bir test laboratuvarı değildir. Bu alçaltıcı ve ırkçı ifadeleri şiddetle kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Afrikalıların kobay olarak görülmesinin "iğrenç" olduğunu belirten Drogba, Afrikalı liderlerin vatandaşlarını koruması gerektiğini kaydetti.

Drogba, "Dünya ekonomisine darbe vuran ve nüfusu kırıp geçiren bu çılgın virüsten kendimizi kurtaralım." ifadesini kullandı.

Fransa Ulusal Sağlık ve Tıp Araştırmaları Enstitüsü (INSERM) Araştırma Direktörü Camille Locht ile Cochin Hastanesi Yoğun Bakım Servisi Sorumlusu Jean Paul Mira'nın, bir televizyon kanalında "Kovid-19 aşısının Afrika'da denenmesini" önermesi tepki çekmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
bence fransiz medyasi ve politikacılarının üzerinde denensin. Daha sonra emin olmak adına AB ye tam üye ülkelerinde acil denenmeli. malum yatacak yerleri yok yol kenarlarinda ölüme terkedilmiş sözde medeniyetin başkent ülke vatandaşları. Baktınızki aşının olumsuz bir yan etkisi yok, iste o vakit Afrikanın güzel insanının hayatını kurtarmak için kullanılabilir.
adam haklı bu kıtada yaşayan insaların hiç birinin kimseye zararı olmadı. bu ilaç deneniyorsa nerde başladıysa hastalık orda denensin.
Adam haklı, afrikalılar denek mi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler