Dubai polisinden 'Cybertruck' hamlesi!

Dubai Polisi elektrikli polis filosu için Cybertruck olarak adlandırılan Tesla kamyonetlerinden alacağını açıkladı.

Dubai polisinden 'Cybertruck' hamlesi!

Dubai polis departmanı, etkileyici araç filosuyla ünlü bir kurum. Dünyanın en zengin ülkelerinden olan Dubai’de polisler yollarda her çeşit güçlü motora sahip araçlarla karşılaşıyor ve bazen bunları takip etmek zorunda kalabiliyor.

Polis departmanı şimdi Twitter’dan yaptığı açıklamada 2020 yılında polis filosuna Tesla Cybertruck katmak istediklerini duyurdular. Ancak elektrikli kamyonetlerin seri üretimi 2021 yılında başlayacağı için bir sene beklemek zorundalar.

Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, elektrikli kamyonet geliştirmek için yıllardır çalışıyordu. Musk’ın kamyoneti tanıtmak için yaptığı basın lasmanında, sahnede aracın “kırılmaz” camlarına demir bilye atarak test etmeye kalkışması ise aracı gündeme taşımıştı. Zira aracın iki camı da ilk denemede kırılmıştı.

Bu beklenmedik kazanın, kasten yapıldığında ve bu sayede aracın tüm haber kanallarında gösterilip bedava reklamının yapıldığına dair yorumlar da çoğalmıştı.

Öyle görünüyor ki, Musk’ın sahnede iki camı kırdırması meyvelerini vermeye başlıyor. Daha şimdiden yüz binlerce adetlik sipariş alan Tesla, kurumsal müşterilerinden de siparişleri almaya başladığına göre, yakında Cybertrcuk’ın tasarımına benzeyen yeni araçları da yollarda görmemiz şaşırtıcı olmayacaj.

Cybertruck’ın farkı tasarımı da, araç tasarımı konusunda yeni bir çağın başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Köşeli ve sade tasarım her ne kadar eleştiri alsa da hava direnci açısından çok etkin olan tasarımın diğer üreticiler tarafından da taklit edilmesi kaçınılmaz görünüyor. Aracın farklı tasarımı sayesinde, rakiplerine oranla daha az güç tüketerek tek şarjla daha fazla yol kat etmesi mümkün oluyor.

Bu oyun konsolları yok satıyor!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler