SPOR

Dursun Özbek açtı ağzını yumdu gözünü! PFDK'ya esti gürledi: 'Ahlaksız ittifak', 'PFDK Başkanı Fenerbahçe formalı!', 'Bizden korkuyorlar!'

Son dakika haberleri: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten gündeme damgasını vuracak açıklamalar geldi. TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun açıkladığı kararlarla ilgili konuşan sarı - kırmızılı kulübün başkanı Özbek'in "PFDK Başkanı'nın cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor." ifadeleri dikkat çekti.

Son dakika haberleri: Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) kararlarına sert tepki gösterdi.

"FENERBAHÇE FORMASIYLA KARAR ALIYOR"

AA-20220611-28137271-28137264-GALATASARAY_KULUBUNUN_KONGRESI (Large)

Dursun Özbek, AA'ya yaptığı açıklamada, PFDK'nin Süper Lig'de Atakaş Hatayspor ile oynadıkları maçtan sonra aleyhlerine verdiği kararların hakkaniyetten uzak olduğunu savunarak, "PFDK sezon başından beri saçma sapan, adaletsiz, orantısız kararlar veriyor. Bu son karar ne kadar art niyetli olduklarını net bir şekilde gösterdi. PFDK Başkanı'nın cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor." diye konuştu.

"OLACAK İŞ MİDİR BU?"

AA-20220611-28137271-28137261-GALATASARAY_KULUBUNUN_KONGRESI (Large)

Fenerbahçe ile deplasmanda oynadıkları derbiden sonra verilen cezalara değinen Özbek, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe maçında tüm stat koro halinde bize sinkaflı tezahürat yaptı. Orada çıkan cezaya bakın. Hatayspor maçından sonra bize verilen cezaya bakın. Oradaki gözlemci kafasını başka yere çevirip, kulaklarını da tıkadı demek ki. Ayıptır, ayıp. 40 bloğa yasak demek, yaklaşık 25 bin Galatasaray taraftarı demek.
Gelsinler bize Hatayspor maçında 25 bin kişinin küfür ettiğini göstersinler. Olacak iş midir bu? Ne hukuk var, ne adalet var, ne göz var, ne izan var."

"TARAFTARIN GÜCÜNDEN KORKUYORLAR"

AA-20220611-28137271-28137262-GALATASARAY_KULUBUNUN_KONGRESI (Large)

"Galatasaray'a verilen cezalarda sezon başından beri bu kadar cömert davranmalarını anlıyorum. Galatasaray'dan, onun büyük taraftarının gücünden çekiniyor, korkuyorlar." diyen Özbek, sözlerini şöyle tamamladı:

"BU AHLAKSIZ İTTİFAKI..."

AA-20220611-28137271-28137258-GALATASARAY_KULUBUNUN_KONGRESI

"Şunu kimse unutmasın, bugüne kadar Galatasaray taraftarının sesini kesecek herhangi bir güç olmadı, bundan sonra da olamaz. Biz, yarın tüm taraftarlarımızla kenetlenmiş bir şekilde Ali Sami Yen'de olacağız ve daha gür bir sesle takımımız için bağıracağız. Karşımızdaki bu ahlaksız ittifakı da yıkacağız. Sonunda iyi olanlar kazanacak. Biz, Türk futboluna herkes için adaleti, bunlara rağmen getireceğiz."

PFDK'NIN KARARLARI

PFDK, Atakaş Hatayspor maçında çirkin ve kötü tezahürat eyleminin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesi gerekçesiyle Galatasaray'ın 100 bin lira para cezasına çarptırılmasına, ayrıca 40 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bir sonraki maç için bloke edilmesine karar vermişti.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler