Duyduklarınıza şaşırmaya hazır olun! Sürprizlerle dolu 6 gıda

Şaşırmaya hazır olun sevgili okur, bu bilgiler sayesinde bazı ürünler hakkında ciddi bir aydınlanma yaşayacağınız kesin!

Duyduklarınıza şaşırmaya hazır olun! Sürprizlerle dolu 6 gıda

Neredeyse her gün tükettiğimiz ürünler hakkındaki şaşırtıcı bilgileri sizler için derledik, buyursunlar...

Patatesten değil hamurdan yapılıyorlar
iStock-167439679 (2)
Dünyaca ünlü olan incecik lezzetli cipslerin ana maddesi düşündüğümüz gibi patates değil, hamurmuş. Özel bir hamur türünden yapılan bu cipsler; buğday, pirinç, mısır unu ve kurutulmuş patates gevreği içerir. Bu ince hamur parçaları kızartılır, kurutulur ve toz baharatlar ve diğer lezzet arttırıcılarla tatlandırılır.

Havuçlar bildiğimiz gibi sadece turuncu renkte değildirler
iStock-157638319 (1)
İnsanlar sadece 17. yüzyılda turuncu havuç yetiştirmeye başladılar. Ondan önce mor, beyaz ve kırmızı renkli havuçlar vardı.

%100 doğal meyve suyu paketlenmez
iStock-891597710 (1)
Meyve suyunu daha uzun süre taze tutmak için, meyveler yapay olarak oksijenden mahrum kalır. Ne yazık ki, bu süreçte tadını ve kokusunu kaybederler. Bu yüzden üreticiler aromatizatörler ve diğer gıda katkı maddeleri eklerler. Bu nedenle, meyve suyunun% 100 doğal olduğunu söyleyemeyiz.

Yulaf gevreği %100 doğal bir ürün değildir
iStock-185007888 (1)
Birçok insan yulaf gevreğinin oldukça sağlıklı olduğunu düşünüyor. Fakat yulafın daha hızlı kuruması için içine bazı kimyasallar kullanılır. 2010 yılında ABD'de yulaf gevreği üreten ünlü bir şirkete karşı açılan bir dava vardı. Trans yağ gibi insanların sağlığı için tehlikeli maddeler içeriyordu. Şirket yanlış reklam yapmakla suçlandı.

Akçaağaç şurubu her zaman sağlıklı değildir
iStock-914801648 (5)
Birçok insan akçaağaç şurubunun sağlığımız için iyi olduğunu düşünür. Hatta şekere göre sağlıklı bir alternatif olarak kabul edilir. Ancak bazı şişeler, koruyucu ve yapay tatlar içerebilir.

Kafeinsiz kahvelerde de kafein bulunur
iStock-947694978 (6)
Kafeinsiz diye satın aldığınız kahvelerin içinde bile % 0.01 ila% 3 kafein içerdiğini unutmayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler